Hattrick Kuczyńskiego w wygranym meczu w Trzemesznie z Mosiną

2014-05-11

Z meczu na mecz zespół Zjednoczonych Trzemeszno nabiera rozpędu! W sobotnie popołudnie 10 maja przekonała się o tym drużyna KS 1920 Mosina, która w meczu ósmej kolejki rundy rewanżowej wielkopolskei IV ligi grupy północnej została rozgromiona na Stadionie Miejskim w Trzemesznie 5:1! Wielki mecz rozegrał doświadczony Waldemar Kuczyński, który zanotował hattricka, a jedna z jego bramek to "Stadiony Świata"! Spotkanie to miało też swój dodatkowy – szlachetny cel.

Mowa o decyzji zarządu klubu o przeznaczeniu dochodu z biletów na wsparcie leczenia 6-letniej Martusi, córki zawodnika Zjednoczonych, Krzysztofa Majchrzaka. Popularny "Majsi" za naszym pośrednictwem składa serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym w sobotnie popołudnie kibicom oraz zarządowi klubu z prezesem Sławomirem Peno na czele. Dodajmy, że udało się zebrać kwotę 1230 zł.

A, że było warto zajrzeć na trzemeszeński obiekt świadczy nie tylko wynik spotkania, ale również postawa Zjednoczonych. Szczególnie w drugiej połowie. Rozpoczęło się jednak zaskakująco. W 3 minucie mosinianie przeprowadzili skuteczną kontrę i objęli prowadzenie! W 20 minucie do remisu mógł doprowadzić Krzysiek Chojnacki, jednak w sytuacji oko w oko z bramkarzem gości uderzył nad poprzeczką. W 28 minucie konto bramkowe miejscowych w końcu otworzył Waldemar Kuczyński, który dobił piłkę do pustej bramki po wcześniejszej błyskotliwej akcji Patryka Sobuckiego. Kilka minut później znów zawiódł Chojnacki, nie trafiając tym razem z siedmiu metrów. Tak więc do przerwy było 1:1.

Druga odsłona to już koncert gospodarzy! W 50 minucie fenomenalnym uderzeniem z około 25 metrów popisał się Kuczyński. Gol był znakomity, potwierdzający znakomitą formę Waldka! Trzy minuty potem było już 3:1! Po dośrodkowaniu Chojnackiego "szczupakiem" futbolówkę do siatki skierował Adam Konieczny. "Konik" kwadrans potem trafił po raz drugi. Po zespołowej akcji całego zespołu Kuczyński sprytnie zagrał do kolegi z drużyny. Rezultat na 5:1 ustalił Kuczyński. Uczynił to w 75 minucie po podaniu od Łukasza Popielskiego. W ten sposób Waldek skompletował hattricka.

Brawo piłkarze, brawo kibice! Zjednoczeni w tabeli zajmują 4 lokatę z identycznym dorobkiem punktowym co będąca oczko wyżej Warta Międzychód.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński,Mikołaj Humański   Michał Kachniarz, Marcin Nowak, Łukasz Popielisk, Patryk Sobucki (80" Michał Fajfer), Michał Wiśniewski, Grzegorz Meller (60" Krzysztof Majchrzak), Adam Konieczny (68" Kamil Wysocki), Waldemar Kuczyński,  Krzysztof Chojnacki (70" Grzegorz Roszak).

Następne spotkanie ligowe Zjednoczeni Trzemeszno rozegrają w niedzielę 18 maja na wyjeździe mając za przeciwnika zespół Huraganu Pobiedziska