Hattrick Lisieckiego, gol Grzesiaka i punkty pojechały do Czerniejewa

2018-05-12

Do drugich derbów powiatu gnieźnieńskiego w przeciągu dwóch dni doszło w poznańskiej klasie A grupie 1 trwającego sezonu 2017/2018.

W piątek 11 maja jak pisaliśmy o tym wcześniej w Niechanowie doszło do pierwszego spotkania derbowego, w którym miejscowy Pelikan zremisował 1:1 z Piastem Łubowo. Dzień później 12 maja do drugich derbów powiatu gnieźnieńskiego doszło natomiast w Kłecku. Tamtejszy Lechita na własnym trenie podejmował obecnego lidera poznańskiej klasy A grupy 1 ekipę Czarnych Czerniejewo. Spotkanie, które zapowiadało się dość interesująco jeszcze przed jego rozpoczęciem zakończyło się zdecydowaną wygraną piłkarzy z Czerniejewa w stosunku 4:0. Była to już druga wygrana zespołu z Czerniejewa w sezonie 2017/2018. Jesienią ubiegłego roku bowiem Czarni ograli na własnym trenie zespół Lechity Kłecko aż 8:4.

Co do samego sobotniego spotkania derbowego pomiędzy Lechitą Kłecko a Czarnymi Czerniejewo. To goście prowadzenie w meczu objęli po 17 minutach gry. Autorem bramki dla Czarnych, okazał się nie kto inny niż grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki, który po przepięknym prostopadłym podaniu od  Mateusza Goździaszka strzałem z 11 metra umieścił piłkę w bramce Lechity Kłecko. I mimo jeszcze dwóch dogodnych sytuacji strzeleckich Mariusza Sawickiego, który przegrał pojedynek sama na sam z golkiperem gospodarzy oraz w decydującym momencie z bliskiej odległości posłał piłkę w boczną siatkę Lechity Kłecko. Wynik pierwszej połowy do końca nie uległ zmianie i Czarni Czerniejewo do szatni schodzili prowadząc 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie gospodarze podobnie jak w pierwszej części meczu atakowali lecz nic z tego nie wynikało a na dodatek od 63 minuty mecz kończyli w dziesiątkę, po tym jak jeden z piłkarzy Lechity został ukarany czerwoną kartką i musiał plac gry opuścić. Co do zespołu z Czerniejewa, który obecnie lideruje w swojej grupie, jak przystało na pierwszy zespół tabeli mecz na swoją korzyść rozstrzygnął wywożąc z Kłecka komplet trzech punktów w drugiej połowie. Drugi gol dla czerwono-czarnych padł zaraz na początku drugiej części meczu w 58 minucie. Odbitą piłkę od poprzeczki po uderzeniu jej z 7 metra przez Mariusza Sawickiego do bramki Lechity celnie głową skierował z najbliższej odległości Maciej Lisiecki i było już 2:0 dla Czerniejewa. Na trzecią bramkę kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Kłecku musieli czekać aż do 83 minuty. Gola zdobyli piłkarze z Czerniejewa, a autorem jego po zagraniu piłki w pole karne gospodarzy przez Macieja Lisieckiego zapisał na swoim koncie pokonując golkipera miejscowych w sytuacji sam na sam Damian Grzesiak. W tym momencie zespół z Czerniejewa prowadził już 3:0. Wynik końcowy spotkania na korzyść dla zespołu Czarnych Czerniejew na 4:0, został ustalony w 90 minucie po wykorzystanym podyktowanym rzucie karnym po tym jak jeden z zawodników z Kłecka piłkę w własnym polu karnym zatrzymał ręką. Pewnym egzekutorem jedenastki w ekipie czerwono-czarnych okazał się nie kto inny niż grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki. A że była to trzecia bramka zdobyta w sobotnim meczu przez Lisieckiego tym samym grający trener Czarnych ustrzelił przysłowiowego hattricka.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk- Piotr Cyrulewski, Mateusz Kuliński (80 Krzysztof Przybylski), Jakub Cierpiszewski, Karol Jańczak (85’ Krystian Staszak), Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Damian Grzesiak, Patryk Buczkowski, Mariusz Sawicki, Maciej Lisiecki