Historyczne zwycięstwo Owiec w klasie A

2020-09-06

W sobotę 5 września w ramach czwartej kolejki ligowej wielkopolskiej klas A PRORTON grupy 3 nowego sezonu zespół WKS Owieczki podejmował na własnym trenie ekipę Pogromu Luboń.

,,Owce’’ prowadzone przez Artura Borowiak, swojego rywala odprawiły z kwitkiem do domu wygrywając z Pogromem Luboń w stosunku 5:1. Zwycięstwo ,,Owiec’’ nad sobotnim rywalem jest o tyle cenne iż jest one odniesione przez graczy tego zespołu po raz pierwszy na własnym bosku w historii rozgrywek w klasie A. Była to równocześnie pierwsza wygrana w tym sezonie piłkarzy z Owieczek. Przechodząc jednak do wydarzeń na boisku związanych z sobotnim meczem WKS Owieczki a Pogromem Luboń. To gospodarze prowadzenie 1:0 nad swoim rywalem objęli bardzo szybko bo już w 4 minucie po golu zdobytym przez Damiana Tomczak. Na kolejnego gola w wykonaniu,, Owiec’’ zgromadzona publiczność musiała czekać aż do 27 minuty. Wtedy to Jakub Kierzek zdobyciem drugiego gola podwyższył prowadzenie WKS Owieczek na 2:0. Tuż przed zejściem na przerwę gospodarze zdobyli trzecią bramkę i prowadzili już 3:0. Gola przed przerwą na swoim koncie w szeregach ,,Owiec’’ zapisał Patryk Mendyk. I takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona potyczki piłkarskiej pomiędzy WKS Owieczki a Pogromem Luboń. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy goście zdobyli gola kontaktowego jak się później okazało jedynego w całym meczu. Prowadzenie WKS Owieczek na 3:1 zmniejszył w ekipie przyjezdnej Przemysław Latosi. W kolejnych minutach bramki zdobywali już tylko podopieczni Artura Borowiaka, którzy swojemu  sobotniemu rywalowi zaaplikowali kolejne dwie bramki. W roli głównej wystąpił Jakub Kierzek, który pokonując bramkarza gości w 50 i 56 minucie meczu ustalił wynik końcowy tej potyczki piłkarskiej na 5:1 dla WKS Owieczki. A że Kierzek zdobył w całym spotkani trzy gole dla swojej drużyny tym samym zapisał na swoim koncie przysłowiowego hat tricka. W gwoli rzetelności dziennikarskiej  Kierzek jest pierwszym w historii kluby zawodnikiem, który zdobył hat-tricka  na tym poziomie rozgrywek.

A już w najbliższym czasie zespół WKS Owieczek, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. W wtorek 15 września a nie jak cała piąta kolejka,  do której rozegrania dojdzie w weekend 12-13 września podopieczni Artura Borowiaka udadzą się do Brzeźna gdzie o godzinie 17.00 będą podejmowani przez zespół miejscowego Maratończyka.

Skład WKS Owieczek: Filip Chrzanowski, Damian Tomczak (35' Patryk Mendyk), Kamil Grzybowski, Hubert Zacholski (75' Sebastian Figas), Mateusz Grzybowski (68' Dawid Śmiałowski), Damian Pankowski (60' Dawid Cieciura), Jakub Kierzek (75' Filip Jagodziński), Stefan Grzechowiak, Mateusz Staniszewski, Błażej Fedyszyn, Mateusz Cieśliński (68' Radosław Olszewski)