Historyczne zwycięstwo Szczypiorniaka!

2015-11-09

"Święto piłki ręcznej w Gnieźnie" już za nami. W sobotę 7 listopada w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego 4 odbyły się dwa mecze szczypiorniaka.

Pierwsze zawody rozegrały dziewczyny MKS MOS URBIS Gniezno, podejmując KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Wynik końcowy to 22:17 dla przyjezdnych.

Przed drugim spotkaniem miłą niespodzianką zaskoczyła Pani Beata Tarczyńska, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, dzięki której oba gnieźnieńskie zespoły otrzymały komplet nowych piłek marki Hummel.
Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu Patryka Szymkowiaka dla Szczypiorniaka. W 11 minucie na tablicy widniał wynik 5:4 dla zespołu z Gniezna. Przez kolejne 10 minut Szczypiorniak Gniezno potrafił rzucić 7 bramek, nie tracąc przy tym żadnej dzięki zorganizowanej obronie i świetnym interwencjom Filipa Chrzanowskiego. Do przerwy ekipa gospodarzy prowadziła z zespołem z Pyzdr 16:12. Ale to zdecydowanie nie był koniec emocji. Po zmianie stron zawodnicy MKS Warta Pyzdry byli bardziej zmotywowani i w 45 minucie doprowadzili do remisu 19:19. Ostatnia część meczu należała ponownie do Szczypiorniaka Gniezno, którego piłkarze rzucili 8 bramek, a goście odpowiedzieli tylko dwoma celnymi rzutami. KS Szczypiorniak Gniezno - MKS Warta Pyzdry 27:21.

Najlepszym zawodnikiem na boisku był Filip Chrzanowski, bramkarz KS Szczypiorniak Gniezno, który bardzo dobrze bronił rzuty zarówno ze skrzydła jak i z dystansu, oraz wybronił jeden rzut karny. W ekipie gospodarzy należy zwrócić również uwagę na 6 bramek obrotowego Rafała Siudeję. Po 5 bramek dołożyli Patryk Szymkowiak oraz debiutujący w Szczypiorniaku Gniezno Hubert Nowak. Najskuteczniejszymi zawodnikami w MKS Warta Pyzdry byli Nowak Michał i Jarocki Michał, którzy pięciokrotnie trafiali do bramki gospodarzy.

Cieszy dobra dyspozycja wszystkich zawodników gospodarza, a ciekawym faktem jest pierwsza ligowa bramka Dawida Stachowiaka, który grał w zespole MKS MDK Gniezno, a teraz po ponad 20 latach występuje w barwach KS Szczypiorniak Gniezno.

KS Szczypiorniak Gniezno pragnie podziękować wszystkim przybyłym kibicom, którzy wsparli w tym dniu oba gnieźnieńskie zespoły oraz ekipie MKS MOS URBIS Gniezno, która dopingowała spotkanie mężczyzn.
Sponsorem meczu była firma "Warto Szkolić".

KS Szczypiorniak Gniezno: Filip Chrzanowski, Piotr Wolny, Michał Grubczak (bramkarze) - Rafał Siudeja 6, Patryk Szymkowiak 5, Hubert Nowak 5, Przemysław Łuczak 3, Maciej Kapella 3, Daniel Konieczny 2, Robert Błoch 1, Dawid Stachowiak 1, Mateusz Morzyński 1, Bartek Woźniakowski, Jakub Mruk, Marcin Grzelak, Patryk Pluciński
Kary: Konieczny, Nowak - 2 minuty

MKS Warta Pyzdry: Budziński, Tomczak (bramkarze) - Jarocki 5, Nowak 5, Dowbusz 4, Grześkiewicz Waldemar 4, Kot 1, Mikołajczyk 1, Grześkiewicz Wojciech 1
Kary: Kot - 2 minuty, Grześkiewicz Wojciech - 4 minuty
Sędziowie główni: B. Kowalak, W. Marciniak
Sędziowie stolikowi: Natalia Różewska, Szymon Przybylski