Hitowe starcie przed nami. Pelikan Niechanowo podejmuje Meblorza Swarzędz

2018-10-19

Na ten mecz czekają wszyscy kibice piłki nożnej w powiecie gnieźnieńskim, a pewnie i także spora część z Swarzędza. W meczu na szczycie ligowej tabeli poznańskiej A- klasy gr. 1 Pelikan Niechanowo podejmie w sobotę 20 października ekipę Meblorza Swarzędz. Początek spotkania na Plantach zaplanowano na godz. 15.00.

Do tej pory obie ekipy nie straciły choćby punktu w ligowej batalii, rozstrzygając wszystkie mecze na swoja korzyść. Natomiast to zespół ze Swarzędza jest liderem, gdyż był bardziej skuteczny w dotychczasowych spotkaniach i ma lepszy bilans strzelonych bramek od zielono – czarnych. Jest to za pewne mecz bardzo ważny i niezwykle prestiżowy, ale nie ma co przesadzać, że zdecyduje o czymkolwiek w kontekście awansu. Do końca sezonu po tym meczu pozostanie przecież jeszcze 16 kolejek! 
 
Gospodarze przystąpią do tego meczu osłabieni brakiem swojego kapitana Huberta Świątnickiego, który nabawił się urazu stawu skokowego w ostatnim meczu ligowym. Na szczęście uraz Huberta nie jest na tyle groźny, na ile wyglądał i czeka go 2-3 tygodniowa pauza. Nie w pełni sił jest także Łukasz Błaszak zmagający się z urazem pleców, ale on znajdzie się w kadrze meczowej. W zespole panuje bojowa atmosfera i podopieczni Damiana Łukasika zrobią wszystko, aby przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony. 
 
Sobotnie starcie obu ekip jest pierwszym w historii. Spotkanie poprowadzi na co dzień IV – ligowy arbiter Pan Michał Waskowski z Komornik, a na liniach pomagać mu będą Panowie Maciej Bauer z Poznania oraz Błażej Robakowski z Wrześni. 
 
Pelikan Niechanowo/foto archiwum SportGniezno.pl
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,hitowe-starcie-przed-nami-pelikan-niechanowo-podejmuje-meblorza-swarzedz.html