Hokeiści Startu bliscy sprawienia niespodzianki w starciu z Grunwaldem

2015-10-24

W rozegranym awansem meczu 8. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował w sobotę, 24 października, na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Grunwaldu Poznań.

Goście byli faworytami tego starcia i początek spotkania rzeczywiście potwierdzał dominację obrońców tytułu. Do przerwy startowcy przegrywali 0:3 po bramkach Macieja Wejerowskiego, Szymona Hutka i  Pawła Bratkowskiego. W drugiej połowie podopieczni Jakuba Stranza zagrali bardziej ofensywnie i zaczęli odrabiać straty. W 55. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Wojciechowski, a minutę później kontaktowego gola strzelił Jacek Kurowski. Gnieźnianie ambitnie do końca spotkania walczyli o doprowadzenie do remisu, ale wojskowi także groźnie atakowali. Ostatecznie jednak więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się minimalną porażką czerwono-czarnych 2:3.

W niedzielę, 25 października,  odbędą  się mecze 6. kolejki I ligi. Startowcy wyjadą do Gąsawy, gdzie będą podejmowani przez tamtejszy LKS, a Stella Gniezno zagra w Toruniu z Pomorzaninem.