Hokeiści Startu pokonali beniaminka na zakończenie rundy jesiennej

2017-11-14

W niedzielę, 12 listopada, rozegrana została ostatnia kolejka spotkań rundy jesiennej w I lidze hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował tego dnia na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego beniaminka pierwszoligowych zmagań - drużynę Lipna Stęszew.

Gnieźnianie byli faworytami tego pojedynku, ale dopiero w końcowej fazie pojedynku przypieczętowali zwycięstwo. Podopieczni Jakuba Stranza wprawdzie już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Arkadiusza Brożka z „krótkiego rogu" i Pawła Tubackiego z akcji.  Na początku drugiej połowy goście zdołali jednak dość szybko doprowadzić do remisu dzięki dwóm  wykorzystanym karnym strzałom rożnym. Na listę strzelców wpisali się kolejno Robert Braszak i Artur Semonowicz. Ostatnie  dwadzieścia minut meczu należało już jednak wyraźnie do gospodarzy. Sygnał do ataku dał Paweł Tubacki strzelając dwie bramki w odstępie czterech minut. W jego ślady poszedł junior Wojciech Jaśkowiak, który zdobył pierwszego gola w gronie seniorów. Wynik spotkania w 66. minucie ustalił Arkadiusz Brożek podwyższając na 6:2. Gnieźnianie mieli jeszcze więcej szans na podwyższenie prowadzenia, ale problemem była skuteczność strzelecka. Wygrana w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej na pewno poprawiła humory startowcom i ich kibicom, ale gnieźnieński zespół czeka jeszcze sporo wysiłku, aby wiosną zrealizować cel jakim jest wywalczenie awansu do grupy mistrzowskiej.