Hokeiści Startu pokonali Politechnikę w drugim meczu HMP

2016-11-28

W drugim meczu grupowym w ramach mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował w niedzielę, 27 listopada, drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie rozegrane  w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego rozpoczęło się znakomicie dla drużyny gospodarzy. Już w 1. minucie  po szybkiej akcji prawym skrzydłem Łukasza Kurowskiego i dokładnym podaniu Paweł Tubacki zdobył gola dającego gospodarzom prowadzenie. Goście wyrównali siedem minut później dzięki bramce zdobytej z „krótkiego rogu” przez Mateusza Stotko. W 10. minucie drugiego gola dla Startu zdobył Łukasz Kurowski po szybkim kontrataku i sprytnym podaniu w wykonaniu  Marcina Grotowskiego. Odpowiedź politechników była jednak natychmiastowa. Maciej Trojanek przeprowadzając indywidualną akcję  w półkolu strzałowym Startu doprowadził do remisu 2:2. Cztery minuty później karny strzał rożny wykorzystał Mateusz Stotko, a po kolejnym „krótkim rogu” Bartosz Siejkowski podwyższył na 2:4. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Paweł Tubacki. Ten sam zawodnik dwie minuty po wznowieniu gry wyrównał na 4:4. Druga połowa toczyła się już zresztą pod dyktando gospodarzy. Politechnicy walczyli, ale brakowało im skuteczności. W 45. minucie piątego gola dla Startu zdobył  Marcin Grotowski wykorzystując zamieszanie podbramkowe. Sześć minut później po raz czwarty w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Paweł Tubacki. Trzy minuty przed końcem Zbigniew Rachwalski, trener AZS zdecydował się zastąpić bramkarza piątym zawodnikiem. Manewr ten nie pozwolił  politechnikom odrobić strat, a w końcówce Łukasz  Kurowski postawił kropkę nad „i” ustalając wynik meczu na 7:4.