Hokeiści Startu pokonali Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie

2016-05-24

W minioną niedzielę, 22 maja, rozegrane zostały mecze 15. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na stadionie im. A. Flinika przy ul. Paczkowskiego Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie.

Gnieźnianie byli faworytami tego spotkania, tymczasem goście stawili spory opór, a momentami, zwłaszcza na początku drugiej  połowy, byli nawet stroną przeważającą.  Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie po trafieniu Marcina Grotowskiego. Jeszcze przed przerwą dwie kolejne bramki dołożył Jacek Kurowski i wydawało się, że gnieźnianie zdominują rywali w drugiej połowie. Tymczasem po zmianie stron zawodnicy ze Śląska zagrali bardzo ambitnie starając się odrobić straty.  Te starania zaowocowały zdobyciem honorowego gola, którego autorem był w 52. minucie Mariusz Orzeł.  Pod koniec spotkania goście opadli już jednak z sił i startowcy powiększyli jeszcze przewagę dzięki kolejnym dwóm trafieniom Jacka Kurowskiego wygrywając ostatecznie 5:1. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze większe, ale dwóch stuprocentowych sytuacji nie wykorzystał w drugiej połowie czołowy snajper Startu -  Marcin Grotowski, a jedno jego ładne,  silne uderzenie bekhendem obronił instynktownie Marek Kompala. Bramkarz Siemianowiczanki był zresztą jedną z jaśniejszych postaci zespołu gości popisując się kilkoma znakomitymi interwencjami. Dzięki wygranej nad Siemianowiczanką, przy jednoczesnej nieoczekiwanej porażce LKS Gąsawa w Środzie Wielkopolskiej gnieźnianie awansowali do czołowej „czwórki” rozgrywek.