Hokeiści Startu pokonali w Poznaniu tamtejszy AZS AWF

2014-10-13

Na mecz 6. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno udał się w sobotę, 6 października, do stolicy Wielkopolski, gdzie na boisku przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS AWF Poznań.

Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane.  Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie po wykorzystanym przez Artura Pacanowskiego karnym strzale rożnym.  Dwie minuty później wyrównał Marcin Grotowski. Napastnik Startu w 25. minucie zdobył też gola dającego prowadzenie gościom, ale pięć minut później wyrównującą bramkę strzelił Mateusz Hulbój. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 2:2,  egzekwowany przez gospodarzy karny strzał rożny przyniósł akademikom trzeciego gola, którego autorem był Artur Pacanowski. Do przerwy gospodarze prowadzili zatem 3:2, ale na początku drugiej części meczu gnieźnianie nie tylko doprowadzili do remisu po trafieniu z krótkiego rogu Błażeja Zielińskiego, ale objęli dwubramkowe prowadzenie. W 41. minucie czwartego gola dla Startu zdobył Robert Grotowski, a trzy minuty później na 3:5 podwyższył Mariusz Gromadzki kończąc celnym strzałem egzekwowany przez startowców „krótki róg”. Akademicy walczyli jednak ambitnie o odrobienie strat i w 49. minucie Mateusz Hulbój zdobył kontaktowego gola. W odpowiedzi Marcin Grotowski po raz trzeci tego dnia wpisał się na listę strzelców zdobywając szóstą bramkę dla swego zespołu. Ostatnie dwadzieścia minut  gry nie przyniosło już zmiany rezultatu mimo dogodnych sytuacji po obu stronach boiska i ostatecznie AZS AWF Poznań przegrał ze Startem Gniezno 4:6.

W innych meczach  6. kolejki padły rezultaty:
MKS Siemianowiczanka - Polonia Środa Wielkopolska 3:1
Pomorzanin Toruń - AZS Politechnika Poznańska 3:3 (k.z. 2:3)

10.   Polonia Środa Wielkopolska     6        0        3-37

W najbliższy weekend rozegrane zostaną dwie kolejki spotkań. W sobotę, 18 października, o g. 17  na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie startowcy podejmować będą  Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie, a dzień później wyjadą do Poznania, gdzie o g. 14 na boisku przy ul. Przystań będą podejmowani przez tamtejszy AZS Politechnikę Poznańską.