Hokeiści Startu pokonali w Poznaniu wicelidera

2022-05-31

We wtorek, 31 maja, rozegrany został awansem mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej Superligi hokeja na trawie.

Zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie na stadionie  Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS AWF. Akademicy zajmujący drugą lokatę w ligowej tabeli byli faworytami tego spotkania. Po bezbramkowej pierwszej kwarcie, na początku drugiej objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Patryk Pawlak wykorzystując karny strzał rożny. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Dominik Małecki. Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany rezultatu. W czwartej to gnieźnianie wyszli na prowadzenie po tym, jak w 53. minucie rzut karny wykorzystał Maciej Wejerowski.  Gospodarze do końca walczyli o zdobycie  choćby wyrównującej bramki, ale startowcy utrzymali jednobramkową przewagę i mecz zakończył się rezultatem 1:2.

Dzięki wygranej w Poznaniu gnieźnianie awansowali na czwartą pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 15 punktów.