Hokeiści Startu przegrali minimalnie z Pomorzaninem Toruń

2015-09-21

W minioną niedzielę, 20 września, rozegrane zostały mecze 3. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn.

Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował  na stadionie im. A. Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Pomorzanina Toruń. Faworytami starcia byli raczej goście, tymczasem mecz okazał się zacięty i wyrównany, a gnieźnianie byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu. Scenariusz pierwszej połowy był realizowany przez gości zgodnie z założeniami i przewidywaniami. W 15. minucie zagranie z głębi boiska w półkole strzałowe wykorzystał Wołodymir Stretowicz. Ukrainiec popisał się pięknym strzałem pod poprzeczkę bramki Startu dając Pomorzaninowi prowadzenie. Po kolejnych ośmiu minutach gry było już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się kolejny z toruńskich Ukraińców posyłając piłkę w okienko gnieźnieńskiej bramki. Startowcy natychmiast ruszyli do odrabiania strat, ale do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie Pomorzanina. W drugiej połowie podopieczni Jakuba Stranza mieli już wyraźną przewagę.  Szybko, bo już w 42. minucie zdobyli kontaktowego gola, którego autorem był Mateusz Ciężki. Niestety, mimo kilku kolejnych, dogodnych do zdobycia bramek sytuacji wynik meczu nie uległ już zmianie i mecz zakończył się porażką startowców, chociaż postawa gnieźnian (zwłaszcza ta prezentowana w drugiej połowie) może nastrajać optymistycznie.