Hokeiści Startu przegrali w Toruniu z Pomorzaninem

2014-10-28

Na ostatni mecz rundy jesiennej rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w niedzielę, 26 października, do Torunia , gdzie na boisku przy Szosie Chełmińskiej był podejmowany przez obrońców mistrzowskiego tytułu - zawodników Pomorzanina.

Wprawdzie mistrz Polski zajmował przed ostatnią kolejką rundy jesiennej dopiero piątą pozycję w ligowej tabeli, ale do trzeciego Startu tracił tylko punkt.  Torunianie  podeszli do meczu z gnieźnianami bardzo zmobilizowani i zwyciężyli wyraźnie awansując na pozycję wicelidera po rundzie jesiennej. Początek spotkania był dość wyrównany. Wprawdzie gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Krystiana Makowskiego i Michała Nowakowskiego (z krótkiego rogu), ale w 18. minucie kontaktowego gola dla Startu zdobył Marcin Grotowski. Jeszcze przed przerwą torunianie powiększyli jednak przewagę. W 27. minucie karny strzał rożny wykorzystał Mariusz Kowalski, a sześć minut później rezultat pierwszej połowy na 4:1 ustalił Krystian Makowski. Od początku drugiej części spotkania podopieczni Jakuba Stranza starali się odrobić straty, ale ich akcje nie przynosiły bramek. Tymczasem w 53. minucie piątego gola dla gospodarzy strzelił Damian Mondrzejewski. Decydujący cios zadali natomiast torunianie pod koniec meczu zdobywając aż trzy gole w ciągu pięciu minut. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Wojciech Zadka, Marek Dąbrowski i Michał Kunklewski. Na otarcie łez dla gnieźnian w 69. minucie Marcin Grotowski zdobył jeszcze drugiego gola w tym spotkaniu ustalając wynik meczu na 2:3. Porażka w Toruniu sprawiła, że startowcy stracili zajmowaną przez dłuższy okres trzecią pozycję i przerwę zimową spędzą na piątym miejscu w ligowej tabeli.