Hokeiści Startu przegrali z AZS AWF Poznań

2016-09-27

W niedzielę, 25 września, rozegrane zostały mecze 5. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn.

Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował tego dnia na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę AZS AWF Poznań. Spotkanie początkowo było wyrównane. Wprawdzie już w 9. minucie Mikołaj Gumny zdobył bramkę dającą akademikom prowadzenie, ale startowcy nie ustępowali rywalom w grze w środku pola. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1, a trzy minuty po wznowieniu gry drugiego gola dla AZS AWF zdobył Artur Nojgebauer wykorzystując „krótki róg”.  Gnieźnianie szybko strzelili jednak kontaktową bramkę. W 39. minucie rzut karny wykorzystał Mariusz Gromadzki i wydawało się, że gospodarze wkrótce doprowadzą do remisu. Akademicy bronili się jednak skutecznie, a w 63. minucie zdobyli trzeciego gola przesądzając o losach meczu. Skutecznym strzelcem był Łukasz Kosmaczewski. Start przegrał zatem ostatecznie z AZS AWF Poznań 1:3.