Hokeiści Startu w wyrównanym meczu pokonali LKS Rogowo

2018-05-20

W kolejnym meczu rundy finałowej rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował drużynę LKS Rogowo. Spotkanie rozegrane w niedzielę, 20 maja, na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie było ciekawe i wyrównane. Ostatecznie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy 4:3.

Pierwsi prowadzenie objęli goście. W 10. minucie wynik spotkania otworzył  Michał Lange.  Dwie minuty później wyrównał  Marcin Grotowski, a  w 21. minucie  bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Mateusz Ciężki. Pięć minut przed przerwą  wynik pierwszej połowy na 3:1 ustalił Paweł Tubacki. Po zmianie stron aktywniejsi byli goście starając się odrabiać straty. W 51. minucie rogowianie egzekwowali karny strzał rożny. Wykorzystał go Miłosz Pluta zdobywając kontaktowego gola. Dwie minuty później czwartą bramkę strzelili gnieźnianie. Rzut karny pewnie wykorzystał Mariusz Gromadzki. Goście zdołali jeszcze  odrobić część start. Kontaktowego gola zdobył  w 65. minucie Janusz Koperski. Gnieźnianie zdołali jednak utrzymać jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka i zwyciężyli 4:3.