Hokeiści Startu wygrali z Polonią Środa Wielkopolska

2016-04-25

W niedzielę, 24 kwietnia, rozegrane zostały spotkania 12. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Polonii Środa Wielkopolska.

Wprawdzie gnieźnianie byli faworytami niedzielnego starcia, ale do przerwy spotkanie miało wyrównany przebieg.  Startowcy już w 1. minucie objęli prowadzenie po strzale Marcina Grotowskiego, a nieco ponad kwadrans później wyrównał Michał Dydymski wykorzystując „krótki róg”.  W odpowiedzi Grotowski ponownie wpisał się na listę strzelców, ale w końcówce pierwszej połowy goście egzekwowali rzut karny i Mateusz Kubiak pewnym pchnięciem ustalił wynik do przerwy na 2:2. Po zmianie stron podopieczni Jakuba Stranza  stopniowo zyskiwali przewagę.  Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jacek Kurowski, a po jednym golu zdobyli  Aleksy Szymański i Mariusz Gromadzki, który w 62. minucie wykorzystał rzut karny. Ostatecznie Start pokonał Polonię 6:2, ale spadł na szóstą pozycję w ligowej tabeli wyprzedzony bramkami przez Politechnikę, która rozgromiła u siebie Ósemkę Tarnowskie Góry.