Hokeiści Startu zremisowali z AZS AWF Poznań

2017-04-10

W miniony weekend rozegrane zostały kolejne spotkania I ligi hokeja na trawie mężczyzn. W niedzielę, 9 kwietnia, zajmujący czwartą lokatę w grupie mistrzowskiej Start 1954 Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę AZS AWF Poznań.

Spotkanie od początku było wyrównane i prowadzone w bardzo szybkim tempie. Gnieźnianie mogli objąć prowadzenie  już w 8.  minucie, ale Jacek Kurowski trafił w słupek bramki gości. Trzy minuty później gola zdobył natomiast Marcin Grotowski, który po wrzutce z głębi boiska od Aleksego Szymańskiego znalazł się w sytuacji „sam na sam”  z  Rafałem Banaszakiem  pokonując bramkarza akademików. W 23. minucie poznanianie egzekwowali karny strzał rożny.  Pchnięcie Łukasza Kosmaczewskiego pod poprzeczkę obronił  jednak, popisując się ładną interwencją, Marcin Trzaskawka. Dwie minuty później akademicy wyrównali.  Bramkę zdobył Patryk Pawlak pozostawiony bez krycia w półkolu strzałowym gospodarzy. W 29.minucie Łukasz Kurowski uderzył z prawego skrzydła w kierunku dalszego słupka. Akcję  próbował jeszcze zamknąć  Marcin Grotowski, ale nie trafił w piłkę, która obok słupka wyszła poza linię końcową boiska. Trzy minuty później strzał Mikołaja Gumnego z siedmiu metrów obronił Marcin Trzaskawka i do przerwy był remis 1:1. Pięć minut po wznowieniu gry Marcin Grotowski wykorzystał zamieszanie podbramkowe i zdobył drugiego gola dla gospodarzy. W szeregi gości wkradło się zdenerwowanie. Gnieźnianie natomiast nadal atakowali starając się podwyższyć prowadzenie. Niestety, w 51. minucie popełnili prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej strefy obronnej. Wykorzystał go Mikołaj Gumny, który w sytuacji „sam na sam” pokonał Marcina Trzaskawkę. Mecz zakończył się remisem 2:2, a serię karnych zagrywek gnieźnianie przegrali 1:4.