Hokeiści Startu zremisowali z Politechniką Poznańską

2017-04-02

W miniony weekend po zimowej przerwie do rywalizacji na otwartych boiskach powróciły zespoły rywalizujące w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie mężczyzn.

W niedzielę, 2 kwietnia, zajmujący czwartą lokatę w grupie mistrzowskiej Start 1954 Gniezno podejmował  AZS Politechnikę Poznańską. Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego było wyrównane i emocjonujące. Gnieźnianie objęli prowadzenie  w 9. minucie, kiedy to  Marcin Grotowski z bliskiej odległości pokonał Marcina Królikowskiego. Odpowiedź gości była natychmiastowa, a wyrównującą bramkę zdobył  Mateusz Komarek. W 12. minucie politechnicy egzekwowali karny strzał rożny. Uderzenie Mateusza Komarka zdołał wprawdzie wybić Marcin Trzaskawka, ale przy dobitce Mateusza Mazanego był już bezradny.  Cztery minuty później startowcy wyrównali na 2:2. Debiutujący w zespole seniorów szesnastoletni  Gracjan Jarzyński po szybkim kontrataku w sytuacji „sam na sam” pokonał Marcina Króliowskiego. W  20. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Marcin Grotowski mający dużo miejsca w półkolu strzałowym silnym uderzeniem pokonał bramkarza AZS. Gnieźnianie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, natomiast najbliższy zdobycia bramki w ekipie gości był Maciej Trojanek, który w 23. minucie trafił w poprzeczkę. Do przerwy było zatem 3:2, a trzy minuty po wznowieniu gry wyrównującego gola zdobył  Marcin Michniak . Politechnicy, mimo że przyjechali do Gniezna tylko w dwunastoosobowym składzie wcale nie wyglądali kondycyjnie gorzej od gospodarzy. Wręcz przeciwnie, mający optyczną przewagę w pierwszej połowie gnieźnianie w drugiej części spotkania mieli problem z konstruowaniem akcji ofensywnych, a w 62. minucie stracili kolejnego gola, kiedy to Robert Gruszczyński wykorzystał karny strzał rożny. Niespełna minutę przed zakończeniem meczu  Paweł Tubacki w zamieszaniu podbramkowym pokonał Marcina Królikowskiego doprowadzając do remisu 4:4. W serii karnych zagrywek lepszymi okazali się gospodarze wygrywając  4:2.

 

W innym meczu grupy mistrzowskiej Pomorzanin Toruń pokonał  AZS AWF Poznań 4:3.

 

Tabela grupy mistrzowskiej:

         

1.

WKS Grunwald Poznań

2

19

9-2

2.

KS Pomorzanin Toruń

3

19

11-8

3.

KS AZS AWF Poznań

3

13

9- 11

4.

UKH Start 1954 Gniezno

3

10

9-8

5.

AZS Politechnika Poznańska

3

9

9-13

6.

LKS Gąsawa

2

8

4-9

 

 

***

 

W rozegranym w sobotę, 1 kwietnia meczu w ramach eliminacji mistrzostw Polski juniorów UKH Start 1954 Gniezno  pokonał Pomorzanina Toruń 3:1.

 

Radosław Kossakowski + foto

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,hokeisci-startu-zremisowali-z-politechnika-poznanska.html