Hokeiści Startu zwyciężyli w Poznaniu

2019-01-06

Na mecz 3. kolejki eliminacji mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Wartę. Spotkanie rozegrane w hali POSiR przy ul. Spychalskiego na początku było zacięte i wyrównane. Do prezerwy gospodarze prowadzili minimalnie 1:0. W drugiej połowie już wyraźnie dominowali goście i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:8.

Zieloni objęli prowadzenie w 23. minucie dzięki wykorzystaniu przez Macieja Walkowiaka rzutu karnego i rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu. Na początku drugiej na 2:0 podwyższył Bartosz Zaworski. W 34. minucie Robert Grotowski zdobył jednak kontaktową bramkę, a dwie minuty później Arkadiusz Brożek doprowadził do remisu. W 43. minucie gnieźnianie objęli prowadzenie dzięki drugiemu  trafieniu Roberta Grotowskiego, a trzy minuty później na 2:4 podwyższył  jego brat Marcin wykorzystując karny strzał rożny. W 47. minucie piątą bramkę dla Startu zdobył Łukasz Kurowski, ale gospodarze jeszcze walczyli. Na trafienie Artura Pacanowskiego odpowiedział  jednak szybko Marcin Grotowski, podobnie jak na bramkę Macieja Walkowiaka pięć minut później. Startowcy kontrolowali przebieg meczu, a w ostatniej minucie jego rezultat na 4:8 ustalił Robert Grotowski.

Zespół Startu z dorobkiem 6 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy A. Kolejny mecz startowcy rozegrają 26 stycznia, kiedy to wyjadą do Siemianowic Śląskich gdzie będą podejmowani przez tamtejszą Siemianowiczankę.