Hokeiści Stelli bez medali w halowych mistrzostwach Polski juniorów

2014-02-18

W minioną niedzielę, 16 lutego w hali sportowej przy ul. Leszka Białego w Gąsawie rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski w hokeju halowym juniorów. Gniezno reprezentowane było przez zespół KS Stella.

W półfinale podopieczni Rafała Grotowskiego zostali pokonani przez LKS Gąsawa 16:3. W innym meczu półfinałowym Pomorzanin Toruń przegrał z LKS Rogowo 12:16. W tej sytuacji stelliści w walce o brąz zmierzyli się z zawodnikami Pomorzanina również ulegając 6:19. Mistrzem Polski został LKS Gąsawa.

W spotkaniu finałowym gospodarze turnieju pokonali lokalnego rywala - LKS Rogowo 13:2. Juniorzy Stelli podobnie jak ich starsi koledzy nie zdołali wywalczyć medalu mistrzostw Polski. Godny pochwały jest natomiast fakt, że do rozgrywek juniorskich zgłoszone zostały aż dwie drużyny Stelli, podczas gdy wiele czołowych klubów w ogóle do nich nie przystąpiło.