Hokeiści zakończyli rundę jesienną

2013-11-06

W miniony weekend rozegrane zostały mecze kończące zmagania w rundzie jesiennej I ligi hokeja na trawie mężczyzn. W sobotę w pojedynku drużyn z dołu ligowej tabeli Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie mimo prowadzenia do przerwy 1:0 przegrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:2.

Dzięki zwycięstwu na Śląsku okupujący od dłuższego czasu ostatnią pozycję w ligowej tabeli poloniści awansowali na ósme miejsce. Bardzo zacięty i wyrównany przebieg miało spotkanie w Poznaniu, gdzie na boisku Politechniki Poznańskiej AZS PP podejmował Pomorzanina Toruń. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie torunianie jednak nie tylko wyrównali, ale nawet objęli prowadzenie. Ostatecznie w końcówce gospodarze doprowadzili do remisu 3:3, ale w karnych zagrywkach lepsi byli goście (1:2). W tej sytuacji akademikom z politechniki nie udało się przeskoczyć w ligowej tabeli sąsiadów zza Warty – zawodników AZS AWF, chociaż z pewnością rywalizacja o „akademicki” prymat w Poznaniu jeszcze długo nie zostanie rozstrzygnięta. Zespoły gnieźnieńskie, jak informowaliśmy wcześniej, spotkania 9. kolejki rozegrały awansem. Start po zaciętym meczu wygrał z AZS AWF Poznań 5:4, a Stella mimo dobrego początku została pokonana w Gąsawie przez LKS 6:2.