Hokejowe derby Gniezna dla Startu

2016-10-02

W niedzielę, 2 października, rozegrane zostały spotkania 6. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego doszło do derbowego pojedynku drużyn gnieźnieńskich: Stelli i Startu 1954. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem startowców 9:2.

Mimo tego, że w poprzednim pojedynku derbowym stelliści zwyciężyli 1:0 i formalnie byli gospodarzem niedzielnego spotkania, to tym razem faworytami starcia byli zdecydowanie startowcy. I rzeczywiście, pomimo nieobecności pierwszego szkoleniowca zespołu - Jakuba Stranza, czerwono-czarni, prowadzeni w tym spotkaniu przez trenera koordynatora Wojciecha Jankowskiego szybko objęli prowadzenie i systematycznie powiększali przewagę.  Już w 3. minucie Mariusz Gromadzki wykorzystał rzut karny pewnie pokonując Łukasza Wierzbickiego. Na 0:2 podwyższył osiem minut później powołany niedawno do kadry narodowej seniorów Jacek Kurowski. W 16. minucie ładnym technicznym uderzeniem popisał się Paweł Tubacki zdobywając trzeciego gola dla Startu. Pięć minut później było już 0:4 kiedy to karny strzał rożny zakończył celnym uderzeniem Mariusz Gromadzki. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Michał Frąckowiak i Aleksy Szymański, który ustalił wynik pierwszej połowy na 0:6. Wynik ten jednak nie odzwierciedlał do końca układu sił na boisku. Stelliści walczyli ambitnie, ale brakowało im skuteczności strzeleckiej. W drugiej połowie uległa ona nieco poprawie, ale i tak mimo wywalczonych kilku „krótkich rogów” podopieczni Rafała Grotowskiego nie wykorzystali żadnego. Zdołali jednak dwukrotnie pokonać Marcina Trzaskawkę z akcji. Na listę strzelców wpisali się Adam Bayraktar  i Rafał Stupczyński. Startowcy powiększyli natomiast dorobek z pierwszej połowy o trzy gole po trafieniach  Jacka Kurowskiego z „krótkiego rogu”, Mariusza Gromadzkiego z rzutu karnego i Marcina Grotowskiego, który tym samym przerwał trwającą od dłuższego czasu strzelecką niemoc ustalając wynik spotkania na 2:9.