Hokejowy wynik meczu sparingowego pomiędzy Kłosem Zaniemyśl a Czarnymi Czerniejewo

2014-08-17

Aż dwanaście bramek padło w niedzielę 17 sierpnia w meczu kontrolnym w Zaniemyślu, gdzie zespół miejscowego Kłosa grający w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód, podejmował drużynę Czarnych Czerniejewo występującą w zmaganiach poznańskiej klasie A grupie 1.

Spotkanie, które było zarazem ostatnim obu drużyny w okresie letnich przygotowań do nowego sezonu, w obu klasach piłkarskich startujących już w najbliższy weekend 23-24 sierpnia zakończył się remisem 6:6. Pierwsza  prowadzenie 1:0 w niedzielnym spotkaniu objęła drużyna z Czerniejewa. Bramkarza gospodarzy pokonał z 7. metra Michał Goździewski, wykorzystują zagraną piłkę w polu karnym przez Jakuba Maćkowiaka. Podopieczni Marka Gierłaki, z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, gdyż w 10 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 a następnie pięć minut później wyszli na prowadzenie po zdobytym kolejnym golu na 2:1. W 18 minucie w meczu ponownie był remis 2:2. Rzut wolny wykonywał Michał Goździewski a z 9. metra bramkarza gospodarzy w drużynie z Czerniejewa pokonał go Norbert Szklarz. Remis w niedzielnym meczu pomiędzy Kłosem Zaniemyśl a Czarnymi Czerniejewo, nie utrzymał się jednak zbyt długo. W 22 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie 3:2 po zdobytej bramce z egzekwowanego rzutu wolnego z 20. metra a w 25 minucie podwyższyli je do 4:2, po wykorzystaniu podyktowanego rzutu karnego na jednym z ich piłkarzy, którego w polu karnym drużyny z Czerniejew nieprzepisowo zatrzymał Tomasz Winkiel. Po tym karnym sędzia prowadzący niedzielny mecz podyktował kolejny w 30 minucie lecz już na korzyść drużyny z Czerniejewa po faulu na Macieju Boguckim. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się w zespole Czarnych – Jakub Maćkowiak, który tym samym zmniejszył powadzenie gospodarzy do 4:3. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa meczu, w 40 minucie drużyna z Czeniejewa wykonywała rzut wolny z 25 metra, którego na bramkę zamienił grający prezes tego klubu a zarazem kapitan drużyny  Mateusz Kuliński. Tym samym pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się remisem 4:4.

Po zmianie stron zostały jeszcze zdobyte cztery bramki, dwie zapisali na swoim koncie piłkarze drużyny z Zaniemyśla i tyleż samo z Czerniejewa. W tej części gry pierwszego gola zdobyli podopieczni Marka Gierałki w 55 minucie przez co ponownie wyszli na prowadzenie 5:4. Na bramkę gospodarzy oddał strzał zawodnik Testowany1, piłka po obronie golkipera z Zaniemyśla spadła pod nogi Zbigniewa Kościańskiego, który dograł ją następnie do Michała Goździewskiego, który w pustej bramce gospodarzy umieścił ją z 6. metra. Zespół z Czerniejewa z jednobramkowego powadzenia nie cieszył się zbyt długo w 60 minucie, gospodarze doprowadzili bowiem ponownie do stanu 5:5 po golu samobójczym Kamila Łuczaka w wyniku nieporozumienia z bramkarzem z Czeniejewa . I kiedy wydawało się że to koniec festiwalu strzeleckiego w wykonaniu obu drużyn. W 70 minucie Zbigniew Kościański zdobył szóstą bramkę dla drużyny z Czereniejewa. Wynik końcowy jednak  meczu 6:6 ustalili gospodarze doprowadzając do kolejnego remisu w 75 minucie.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (Dariusz Stanisławski), Tomasz Winkel (46’ Kamil Łuczak), Jakub Maćkowiak (70’ Rafał Półtorak), Mateusz Kuliński, Krzysztof Bartkowiak (70’ Zbigniew Bartkowiak), Maciej Bogucki, Testowany 2 (46’ Zbigniew Kościański), Alan Tomaszewski (70’ Hubert Pawlak), Norbert Szklarz (46’ Dawid Maćkowiak), Michał Goździewski, Testowany 1

W najbliższy weekend 23-24 sierpnia Czarni Czerniejewo, rozpoczyna walkę o ligowe punkty w nowym sezonie 2014/2015 w poznańskiej klasie A grupie 1. Pierwszym rywalem na inaugurację nowego sezonu w meczu na własnym trenie w sobotę 23 sierpnia będzie drużyna Clescevia Kleszczewo. Początek ego meczu zaplanowano na godzinę 15.00.