Hokejowy wynik meczu w Kamionkach

2017-08-20

Zwycięstwem w stosunku 5:4 nowy sezon 2017/2018 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód rozpoczęła drużyna Victovii Witkowo.

W sobotę 19 sierpnia jeden z dwóch naszych przedstawicieli reprezentujący powiat gnieźnieński w tej klasie rozgrywkowej udał się na pierwsze spotkanie inaugurujące nowy sezon 2017/2018 do Kamionek gdzie na tamtejszym boisku zmierzył się z miejscową ekipą AVI. Spotkanie do dość dramatycznym przebiegu zakończyło się wynikiem ,,hokejowym” gdyż witkowianie wywieźli z Kamionek komplet trzech oczek pokonują zespół AVI w stosunku 5:4.

Goście z Witkowa sobotni mecz rozpoczęli w dobry stylu wychodząc na prowadzenie 1:0 już w 6 minucie. Bramkarza gospodarzy strzałem z głowy z 5. metra po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego wykonywanym  przez Bartosza Staszewskiego pokonał w ekipie z Witkowa – Mikołaj Plichta. To co się stało jednak później nikt chyba z najwierniejszych kibiców Victovii, nie był w stanie chyba przewidzieć. Otóż kolejne trzy gole były autorstwa gospodarzy, którzy do szatni schodzili prowadząc 3:1. Najpierw zespół z Kamionek do stanu 1:1 doprowadzili po bramce samobójczej witkowian w 25 minucie, na prowadzenie 2:1 wyszli w 35 minucie a gola do szatni zdobyli w doliczonym czasie pierwszej połowy. Jak się później okazało podopiecznym  Jacka Paska, z kolan udało podnieśli się w drugiej części sobotniego meczu. Witkowianie bowiem w przeciągu w przeciągu 18 minut zdobyli aż cztery gole, po których prowadzili ponownie z zespołem z Kamionek w stosunku 5:3. Festiwal strzelecki w ekipie gości rozpoczął w 47 minucie Filip Janiszewski, który po dograniu piłki przez Huberta Mielcarka, skierował ją do bramki gospodarzy w sytuacji sam na sam z golkiperem Kamionek. Ten sam zawodnik do stanu 3:3 doprowadził w 52 minucie, pokonując bramkarza gospodarzy uderzeniem z główki z najbliższej odległości po zagraniu piłki z wykonywanego rzutu rożnego przez Bartosza Sypniewskiego. Na ponowne prowadzenie 4:3 witkowianie wyszli  62 minucie meczu po golu zdobytym przez Rafała Pietrowskiego a gola na 5:3 dla Victovii zdobył w 68 minucie Hubert Mielcarek, który po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Dawida Kustrę umieścił ją strzałem z 11 .metra. Wynik końcowy meczu został ustalony w 71 minucie sobotniego meczu. Gola na swoim koncie zapisali gospodarze i spotkanie mojego szalonym przebiegu zakończyło się zwycięstwem zespołu z Witkowa w stosunku 5:4.

Skład zespołu Vitcovii Witkowo: Dominiak – Sypniewski, R. Pietrowski, Dąbek, Mielcarek (85Waliszewski), Melewski (46’ Kowalski), Plichta, D. Kustra, Pawlak, Trybuła, Staszewski (46 Janiszewski)

Teraz zespół z Witkowa, czeka inauguracja nowego sezonu 2017/2018 w poznańskiej grupy wschód na własnym trenie. W niedzielę 27 sierpnia zespół Jacka Paska, o godzinie 16.00 zmierzy się Kłosem Zaniemyśl.