Hokejowy wynik meczu w Książu Wielkopolskim

2017-09-24

Szóste spotkanie mistrzowskie w rundzie zasadniczej trwającego sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupie 1 mają za sobą piłkarze Piasta Łubowo.

W sobotę 23 września podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, udali się do Książa Wielkopolskiego gdzie o kolejne punkty tej jesieni stoczyli zacięty bój z miejscową ekipą Pogoni. Spotkanie, w którym to łubowianie prowadzili jeszcze w 88 minucie w stosunku 5:3 zakończyło się ostatecznie wynikiem remisowym 5:5 a co za tym idzie obie drużyny podzieliły się w tym układzie punktami ligowym w tabeli.

Sobotni mecz, który był bardzo zaciętym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn dla łubowian rozpoczął się bardzo dobrze od zdobycia bramki i prowadzenia 1:0. W 5 minucie wynik meczu otworzył Krystian Grzesiak, który po podaniu piłki od Damiana Grzesiaka posłał ją po długim rogu z 16. metra do bramki gospodarzy. Pięć minut później goście prowadzili już 2:0. Damian Grzesiak obsłużył Macieja Adamskiego a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy wpakował mu piłkę do jego bramki. W 30 minucie miejscowi zdobyli gola kontaktowego czym zmniejszyli prowadzenie łubowian do 2:1. Wynik pierwszej części sobotniego meczu został ustalony tuż przed zejściem do szatni obu drużyn. W 45 minucie trzeciego gola dla Piasta zdobył Damian Grzesiak, pokonując bramkarza gospodarzy po indywidualnej akcji. W ten sposób Piast Łubowo, na przerwę schodził prowadząc 3:1.

Początek drugiej połowy meczu ponownie należał do łubowian, którzy zdobyciem czwartej bramki podwyższyli swoje prowadzenie do 4:1. Autorem bramki okazał się w szeregach łubowian ponownie Damian Grzesiak, który po indywidualnej akcji i uderzeniu piłki z 16. metra ulokował ją po długim słupku w bramce Pogoni. Po tym straconym golu kolejne dwie groźne sytuacje strzeleckie mieli gospodarze, które zamienili na bramki zdobywając je w 67 i 72 minucie przez co zmniejszyli oni prowadzenie łubowian do 4:3. W odpowiedzi na stracone dwa gole z rzędu łubowianie odpowiedzieli zdobytą bramką w 88 minucie. Po zespołowej akcji całej drużyny i zamieszaniu w polu karnym Pogoni gola numer pięć, po którym Piast prowadził 5:3 zapisał na swoim koncie Damian Grzesia.  A że była to trzecia bramka zdobyta przez tego zawodnika w sobotnim meczu tym samym łubowianin zapisał na swoim koncie hat-tricka. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie i łubowianie mają pewne trzy punkty w kieszeni. W ostatnich dwóch minutach gospodarze przy ogólnym zaskoczeniu sztabu szkoleniowego Piasta zdobyli dwie bramki i spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:5

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak, Przemysław Wolniewicz, Łukasz Reszelewski (88’ Adrian Wachoń), Arkadiusz Wiśniewski (35’ Patryk Kanclerz), Paweł Kulczak, Karol Szwajcowski, Artem Zakharov, Kamil Maciejewski (80’ Kamil Balicki), Maciej Adamski (60’ Filip Adamski), Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak.

Następne spotkanie Piast Łubowo rozegra na własnym trenie 30 września kiedy to o godzinie 16.00 podejmować będzie zespół Clescevii Kleszczewo.