Hokejowy wynik w Owieczkach

2020-10-18

Ostre strzelanie w sobotę 17 października w ramach dziesiątej kolejki wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3, urządzili sobie piłkarze WKS Owieczek.

Tego dnia podopieczni Artura Borowiaka, podejmowali na własnym bosku w Owieczkach zespół GKS Golęczewo. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym Owiec, które swojego rywala pokonały aż 8:2. Okazałe zwycięstwo Owiec  wcale nie było takie jasne gdyż w mecz dobrze weszli goście, którzy na początku pierwszej połowy zaaplikowali gospodarzom dwa gole, po których to oni prowadzili 2:0. Najpierw Filipa Chrzanowskiego golkipera WKS Owieczek pokonał w 6 minucie Oliwer Karpik z kolei dwie minuty później uczynił to samo Maciej Stencel. Po straconych dwóch bramkach Owce szybko jednak się otrząsnęły i już w 11 minucie za sprawa zdobytego gola kontaktowego przez Jakuba Kierzka zmniejszyli prowadzenie gości do 2:1. Idąc za ciosem w 23 minucie Owce doprowadziły do stanu 2:2 po bramce zdobytej przez Błażeja Fedyszyna. Tuż przed zejściem na przerwę padła trzecia bramka dla WKS Owieczek, której autorem okazał się Dawid Cieciura. I na przerwę Owce schodziły prowadząc z swoim rywalem 3:1..

Worek z bramkami dla WKS Owieczek rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie sobotniego spotkania. Podopieczni Artura Borowiaka, bowiem zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne pięć goli nie tracąc przy okazji żadnego. I tak ostre strzelanie w drugiej połowie dla Owiec rozpoczął w 54 zdobyta czwartą bramką Dawid Cieciura. W 53 minucie WKS Owieczki prowadziły już 5:2 po bramce zdobytej przez Jakuba Kierzka. Nie upłynęło sześć minut a gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie do 6:2 po bramce Filipa Jagodzińskiego. Ostatnie dwa gole dla Owiec padły już w końcówce drugiej połowy. Najpierw bramkę numer siedem w 70 minucie na swoim koncie zapisał Damian Pankowski a gola ustalającego końcowy wynik spotkania na 8:2 dla WKS Owieczki zdobył w 90 minucie Kamil Grzybowski.

Kolejne spotkanie zespół WKS Owieczek, rozegra w niedzielę 25 października kiedy to w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego będzie o godzinie 11.00 podejmowany w Łubowie przez drużynę miejscowego Formatonu Piasta.

Skład WKS Owieczki: Filip Chrzanowski - Filip Jagodziński, Matuesz Staniszewski (65' Hubert Zacholski), Stefan Grzechowiak, Dawid Śmiałowski (70' Patryk Owocki), Damian Pankowski, Mateusz Grzybowski (80' Mateusz Cieśliński), Jakub Kierzek (75' Sebastian Figas), Błażej Fedyszyn (60' Kamil Grzybowski), Dawid Cieciura (75' Patryk Mendyk), Damian Tomczak (80' Paweł Pasternak)