Horror w trzecim dniu zakończony happy endem. TS Basket awansował do półfinałów.

2014-04-27

W dniach od 25 do 27 kwietnia w Sosnowieckiej hali sportowej mieszczącej się przy ulicy Kisielewskiego 4b, rozgrywane są mecze grupy ćwierćfinałowej w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski U14 kobiet (U14K).

TS Basket ma za sobą dwa rozegrane pojedynki, jeden z ekipą z Jeleniej Góry, z którą gnieźnianki wygrały 55:40, oraz przegrana z drużyną z Sosnowca 61:46. Po tym bilansie mamy na koncie trzy punkty i drugie miejsce premiowane awansem do półfinałów. Dzisiejszy trzeci zarazem ostatni dzień rozgrywek ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 grupy VII, to walka o kolejne cenne punkty i utrzymanie pozycji gwarantowanej awansem do dalszych rozgrywek.

 

W dzisiejszym pojedynku gnieźnianki zmierzą się z najsłabszą drużyną tej grupy - Stal Grudziądz. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 10.00, z którego nasz serwis przeprowadzi relacje live minuta po minucie.

 


Relacja live minuta po minucie

 

Trwa 4 kwarta

 

Live

TS Basket - Stal Grudziądz 58:47 (17:23, 9:12, 20:6, 12:16)

 

Pierwsze półtora minuty gry pierwszej kwarty przebiega z rezultatem zerowym. Po upływie kolejnej minuty to Grudziądz wychodzi na prowadzenie i mamy 0:3. Piasecka rzuca osobiste i wykorzystuje tylko jeden celny rzut i mamy 1:3. Szybka kontra Grudziądza daje im osobisty z czego zdobywają punkt i jest 1:4. Szybkie akcje obydwu stron i mamy 5:6. W czwartej minucie gnieźnianki remisują i mamy 6:6. Dwadzieścia sekund później obejmujemy pierwsze prowadzenie na 7:6. Niestety jeszcze szybciej je tracimy i jest 7:8. Po przerwie na żądanie Grudziądza po dobrym ataku gnieźnianek mamy prowadzenie 9:8. Niestety nie trwało to długo i po osobistym Grudziądz remisuje 9:9. Po obustronnych akcjach wynik 11:12. Nadal przegrywamy 13:14 do końca kwarty 1.45. Ostatnia minuta i przegrywamy 14:16. Już est 14:18. Ostatnie dziewięć sekund do końca gnieźnianki nadrabiają i jest 17:18. Pierwsza kwarta zdecydowanie na korzyść drużyny z Grudziądza, która wygrywają 17:23. Mam nadzieję, że po tej części gry nastąpi w gnieźnieńskiej drużynie przebudzenie bo o awansie będą mogli raczej pomarzyć, chyba że wynik spotkania nie będzie aż tak wysoki przez co teoretycznie Gnieźnianki awansują wygrywając różnica w koszach..

 

Początek drugiej kwarty, to skuteczna akcja pod koszem Grudziądza i mamy 19:23. Grudziądzanki wykorzystują tylko jeden rzut osobisty i mamy 19:24. Niestety to drużyna z Grudziądza cały czas dyktuje warunki gry zdobywając kolejne punkty i mamy 19:26. Udane akcje obydwu stron i jest 21:28. Pięć i pół minuty do końca drugiej kwarty i mamy 23:28. Gnieźnianki odrabiają straty i jest 25:28. Niestety dokładnie to samo robią przeciwniczki skutecznie uciekając nam z punktami i jest 25:30. Trzy minuty do końca a na tablicy jest 26:30. Z osobistego przeciwniczki zdobywają punkt i jest 26:31 do końca kwarty pozostało dwie minuty. Ostatnie sekundy i przegrywamy 23:32 Nic się nie układa w drużynie gnieźnianek, które cały czas tracą punkty i jest 26:33. Koniec drugiej kwarty która przegrywamy 9:12 a wynik spotkania to 26:35. Gra bardzo nerwowa ze strony gnieźnianek, które faulowały siedem razy na trzy faule przeciwniczek.

 

Początek trzeciej kwarty to zdobyte punkty dla Gnieźnianek i mamy 28:35. Po trzech minutach wynik bez zmian. Kolejne punkty dla naszej drużyny i jest 31:35 po celnym rzucie Skubiszyńskiej za 3 punkty. Piasecka podwyższa z osobistego na 32:35. Po czterech minutach na tablicy jest 34:35. ta część gry bardziej nerwowa u przeciwniczek, które mają już 4 fale na 0 naszej drużyny co może być dobrą oznaka na końcowy wynik. Piec minut do końca wynik bez zmian za to dobra walka na parkiecie. Niestety ponownie tracimy punkty i jest 34:37. Niecałe cztery minuty do końca i jest 38:39. Niestety błędy w grze gnieźnianek powodują częste utraty piłki. Około dwóch minut do końca i jest 40:41. Niecałe dwie minuty gry i pierwsze prowadzenie gnieźnianek od dłuższego czasu, którego mam nadzieje, że nie oddadzą. Na tablicy 44:41. Ostatnia minuta tej kwarty wynik bez zmian. Wynik w faulach 3:7 tym razem to my wygrywamy, choć nie o ten wynik nam chodzi. Nareszcie przełamanie o to my "uciekamy" z wynikiem 46:41. Ostatnie siedemnaście sekund wynik bez zmian. Jest, jest, jest kwarta dla Gniezna i pierwsze zwycięstwo w tym spotkaniu. Nie sądziłem, że będzie ono pełne emocji. Zasłużone zwycięstwo w tej kwarcie 20:6, to obiecujący rezultat na końcowy wynik spotkania.

 

Czwarta kwarta to kolejne punkty dla gnieźnianek, które mniemam, że dopiero teraz nabrały tempa 48:41. Przeciwniczki nie zasypiają i po ataku jest 48:44 lecz nadal grają bardziej nerwowo mając już dwa faule przy zerowym bilansie gnieźnianek. Sześć i pół minuty do końca spotkania prowadzimy 51:44. Po osobistym jest 52:44 i 0:5 w faulach. Kolejny osobisty w wykonaniu gnieźnianek i jest 53:44 w faulach 0:6. Powoli ale do przodu... Tym razem to gnieźnianki faulowały i na nasze szczęście żadem rzut nie przyniósł punktów przeciwniczkom - wynik bez zmian. Do końca spotkania nieco więcej niż cztery minuty a wynik bez zmian lecz gra w wykonaniu przeciwniczek coraz bardziej nerwowa w faulach 1:7. Trzy minuty gry pozostało gra na parkiecie wyrównana, wynik bez zmian. Około dwóch minut do końca spotkania, gra przeplatana błędami z obydwu stron niestety żadna nie potrafi tego wykorzystać a we faulach wynik 2:7. Pozostało ponad minuta gry i wygrywamy 55:44. Banaszak z osobistego podwyższa na 56:44. Zostało 30 sekund gry a na tablicy 56:47. Mamy zwycięstwooooooo i awans! Mecz zakończony zasłużonym zwycięstwem gnieźnianek 58:47. Brawo.

 

 

27 kwietnia 2014 (niedziela)
10:00 - TS Basket Gniezno - Stal Grudziądz 58:47
12:00 JAS-FBG Sosnowiec - MKS Karkonosze Jelenia Góra 60:41

 

 

Tabela po 2 dniu:

1. Sosnowiec       6      55

2. Gniezno            5      11

3. Jelenia Góra     4    - 29

4. Grudziądz         3   -  47

 

Relacje prowadzi Tomasz Kostencki

 

 

Podział na grupy i organizatorzy ćwierćfinałów (25-27 kwietnia):

 

Grupa I - organizator Inea AZS Poznań

Inea AZS Poznań

UKS Trójka OSiR Żyrardów

KS Korona Kraków

KS Wichoś Jelenia Góra

 

Grupa II - organizator MOS Ślęza Wrocław

MOS Ślęza Wrocław

TS Wisła Kraków

MKS MOS Katowice

TK Alles Głowno

 

Grupa III - organizator UKS Orlik Ujazd

UKS Piątka Lublin

UKS La-Basket Piekary Śląskie

UKS Orlik Ujazd

KKS Olsztyn

 

Grupa IV - organizator VBW GTK Gdynia

VBW GTK Gdynia

MUKS Bydgoszcz

Gimbasket 15 Białystok

MKS Kusy Szczecin

 

Grupa V - organizator MKK Sokołów Podlaski

MKK Sokołów Podlaski

UKS Orlik-2 Biała Podlaska

Top Spin Olsztynek

UKS Basket Dąbrówka

 

Grupa VI - organizator MOSiR Bochnia

MOSiR Bochnia

UKS Trops Kartuzy

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.

RMKS Rybnik

 

Grupa VII - organizator JAS-FBG Sosnowiec

JAS-FBG Sosnowiec

TS Basket Gniezno

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra

KS Stal Grudziądz

 

Grupa VIII - organizator WKK Wrocław

MUKS Widzew Łódź

WKK Wrocław

MLKS Rzeszów

UKS Huragan Wołomin

 

 

Serwis SportGniezno.pl mecze TS Basket kwarta po kwarcie, będzie się starał na bieżąco podawać wyniki spotkania.

 

 

Tomasz Kostencki/Foto archiwum SportGniezno.pl

 

 

 

 

źródło: Relacjatreść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,horror-w-trzecim-dniu-zakonczony-happy-endem-ts-basket-awansowal.html