Horror w trzecim dniu zakończony happy endem. TS Basket awansował do półfinałów.

2014-04-27

W dniach od 25 do 27 kwietnia w Sosnowieckiej hali sportowej mieszczącej się przy ulicy Kisielewskiego 4b, rozgrywane są mecze grupy ćwierćfinałowej w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski U14 kobiet (U14K).

TS Basket ma za sobą dwa rozegrane pojedynki, jeden z ekipą z Jeleniej Góry, z którą gnieźnianki wygrały 55:40, oraz przegrana z drużyną z Sosnowca 61:46. Po tym bilansie mamy na koncie trzy punkty i drugie miejsce premiowane awansem do półfinałów. Dzisiejszy trzeci zarazem ostatni dzień rozgrywek ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 grupy VII, to walka o kolejne cenne punkty i utrzymanie pozycji gwarantowanej awansem do dalszych rozgrywek.

W dzisiejszym pojedynku gnieźnianki zmierzą się z najsłabszą drużyną tej grupy - Stal Grudziądz. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 10.00, z którego nasz serwis przeprowadzi relacje live minuta po minucie.

Relacja live minuta po minucie

Trwa 4 kwarta

Live

TS Basket - Stal Grudziądz 58:47 (17:23, 9:12, 20:6, 12:16)

Pierwsze półtora minuty gry pierwszej kwarty przebiega z rezultatem zerowym. Po upływie kolejnej minuty to Grudziądz wychodzi na prowadzenie i mamy 0:3. Piasecka rzuca osobiste i wykorzystuje tylko jeden celny rzut i mamy 1:3. Szybka kontra Grudziądza daje im osobisty z czego zdobywają punkt i jest 1:4. Szybkie akcje obydwu stron i mamy 5:6. W czwartej minucie gnieźnianki remisują i mamy 6:6. Dwadzieścia sekund później obejmujemy pierwsze prowadzenie na 7:6. Niestety jeszcze szybciej je tracimy i jest 7:8. Po przerwie na żądanie Grudziądza po dobrym ataku gnieźnianek mamy prowadzenie 9:8. Niestety nie trwało to długo i po osobistym Grudziądz remisuje 9:9. Po obustronnych akcjach wynik 11:12. Nadal przegrywamy 13:14 do końca kwarty 1.45. Ostatnia minuta i przegrywamy 14:16. Już est 14:18. Ostatnie dziewięć sekund do końca gnieźnianki nadrabiają i jest 17:18. Pierwsza kwarta zdecydowanie na korzyść drużyny z Grudziądza, która wygrywają 17:23. Mam nadzieję, że po tej części gry nastąpi w gnieźnieńskiej drużynie przebudzenie bo o awansie będą mogli raczej pomarzyć, chyba że wynik spotkania nie będzie aż tak wysoki przez co teoretycznie Gnieźnianki awansują wygrywając różnica w koszach..

Początek drugiej kwarty, to skuteczna akcja pod koszem Grudziądza i mamy 19:23. Grudziądzanki wykorzystują tylko jeden rzut osobisty i mamy 19:24. Niestety to drużyna z Grudziądza cały czas dyktuje warunki gry zdobywając kolejne punkty i mamy 19:26. Udane akcje obydwu stron i jest 21:28. Pięć i pół minuty do końca drugiej kwarty i mamy 23:28. Gnieźnianki odrabiają straty i jest 25:28. Niestety dokładnie to samo robią przeciwniczki skutecznie uciekając nam z punktami i jest 25:30. Trzy minuty do końca a na tablicy jest 26:30. Z osobistego przeciwniczki zdobywają punkt i jest 26:31 do końca kwarty pozostało dwie minuty. Ostatnie sekundy i przegrywamy 23:32 Nic się nie układa w drużynie gnieźnianek, które cały czas tracą punkty i jest 26:33. Koniec drugiej kwarty która przegrywamy 9:12 a wynik spotkania to 26:35. Gra bardzo nerwowa ze strony gnieźnianek, które faulowały siedem razy na trzy faule przeciwniczek.

Początek trzeciej kwarty to zdobyte punkty dla Gnieźnianek i mamy 28:35. Po trzech minutach wynik bez zmian. Kolejne punkty dla naszej drużyny i jest 31:35 po celnym rzucie Skubiszyńskiej za 3 punkty. Piasecka podwyższa z osobistego na 32:35. Po czterech minutach na tablicy jest 34:35. ta część gry bardziej nerwowa u przeciwniczek, które mają już 4 fale na 0 naszej drużyny co może być dobrą oznaka na końcowy wynik. Piec minut do końca wynik bez zmian za to dobra walka na parkiecie. Niestety ponownie tracimy punkty i jest 34:37. Niecałe cztery minuty do końca i jest 38:39. Niestety błędy w grze gnieźnianek powodują częste utraty piłki. Około dwóch minut do końca i jest 40:41. Niecałe dwie minuty gry i pierwsze prowadzenie gnieźnianek od dłuższego czasu, którego mam nadzieje, że nie oddadzą. Na tablicy 44:41. Ostatnia minuta tej kwarty wynik bez zmian. Wynik w faulach 3:7 tym razem to my wygrywamy, choć nie o ten wynik nam chodzi. Nareszcie przełamanie o to my "uciekamy" z wynikiem 46:41. Ostatnie siedemnaście sekund wynik bez zmian. Jest, jest, jest kwarta dla Gniezna i pierwsze zwycięstwo w tym spotkaniu. Nie sądziłem, że będzie ono pełne emocji. Zasłużone zwycięstwo w tej kwarcie 20:6, to obiecujący rezultat na końcowy wynik spotkania.

Czwarta kwarta to kolejne punkty dla gnieźnianek, które mniemam, że dopiero teraz nabrały tempa 48:41. Przeciwniczki nie zasypiają i po ataku jest 48:44 lecz nadal grają bardziej nerwowo mając już dwa faule przy zerowym bilansie gnieźnianek. Sześć i pół minuty do końca spotkania prowadzimy 51:44. Po osobistym jest 52:44 i 0:5 w faulach. Kolejny osobisty w wykonaniu gnieźnianek i jest 53:44 w faulach 0:6. Powoli ale do przodu... Tym razem to gnieźnianki faulowały i na nasze szczęście żadem rzut nie przyniósł punktów przeciwniczkom - wynik bez zmian. Do końca spotkania nieco więcej niż cztery minuty a wynik bez zmian lecz gra w wykonaniu przeciwniczek coraz bardziej nerwowa w faulach 1:7. Trzy minuty gry pozostało gra na parkiecie wyrównana, wynik bez zmian. Około dwóch minut do końca spotkania, gra przeplatana błędami z obydwu stron niestety żadna nie potrafi tego wykorzystać a we faulach wynik 2:7. Pozostało ponad minuta gry i wygrywamy 55:44. Banaszak z osobistego podwyższa na 56:44. Zostało 30 sekund gry a na tablicy 56:47. Mamy zwycięstwooooooo i awans! Mecz zakończony zasłużonym zwycięstwem gnieźnianek 58:47. Brawo.

UKS Huragan Wołomin

Serwis SportGniezno.pl mecze TS Basket kwarta po kwarcie, będzie się starał na bieżąco podawać wyniki spotkania.