Huragan nie dał rady Mieszku Gniezno

2017-09-17

Trwa imponująca passa piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka! W ósmej kolejce nowego sezonu beniaminek z pierwszej stolicy Polski odniósł ósme zwycięstwo. W niedzielne popołudnie 17 września podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej w Pobiedziskach tamtejszy Huragan 3:1.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli mieszkowcy, których przed spotkaniem dzieliła od pobiedziszczan różnica aż czternastu punktów. Nie zmieniał tego nawet fakt, że w ekipie biało-niebieskich brakowało kontuzjowanego Damiana Pawlaka.

Pierwsza połowa niedzielnego pojedynku nie była dobra w wykonaniu faworyzowanych gości. Wprawdzie przyjezdni mieli optyczną przewagę, ale w polu karnym Huraganu brakowało wykończenia i zimnej krwi. A okazji do wyjścia na prowadzenie mieszkowcy mieli sporo. Pierwsza już w pierwszej minucie kiedy to Adrian Bartkowiak znalazł się przed bramkarzem Huraganu i strzelił mu wprost w nogi. W kolejnych fragmentach tej odsłony królem polowania mógł zostać Gracjan Goździk, ale znajdując się trzy razy w bardzo dogodnej pozycji albo strzelał niecelnie, albo trafił w poprzeczkę. Swoją stuprocentową szansę miał także Tomasz Kaźmierczak, który stojąc tuż przed bramką Dominika Nowickiego fatalnie przestrzelił. Gospodarze też mieli swoją "setkę", kiedy to Kacper Bienert znalazł się sam na sam z Wiktorem Beśką, ale skuteczną interwencją popisał się golkiper Mieszka. I to dzięki bardzo słabej skuteczności do przerwy kibice w Pobiedziskach, w tym około stu z Gniezna, goli się nie doczekali.

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej części beniaminek z Gniezna narzucił szybsze tempo i na efekty długo czekać nie musieliśmy. W 49 minucie prawą stroną boiska uciekł Marcin Trojanowski i zagrał wzdłuż linii bramkowej do nadbiegającego Krzysztofa Wolkiewicza . Ten drugi nie mógł tej sytuacji nie wykorzystać i podopieczni Mariusza Bekasa wyszli na prowadzenie. Cztery minuty później przed polem karnym Huraganu faulowany był Gracjan Goździk, a pewnym egzekutorem rzutu wolnego z odległości około 20 metrów był Marcin Tomaszewski. W tym momencie goście prowadzili już 2:0 i emocje jakby opadły. Jednak przewaga optyczna Mieszka nie malała, a i sytuacji nadal nie brakowało. W 74 minucie po rzucie rożny wykonywanym przez Marcina Trojanowskiego piłka spadła na głowę Adama Koniecznego, a ten uderzył w kierunku bramki, gdzie skutecznie całą akcję sfinalizował Tomasz Bzdęga podwyższając prowadzenie gości na 3:0. W ostatnich minutach gospodarze zdołali zdobyć gola honorowego. W 82 minucie w polu karnym Mieszka Adrian Bartkowiak faulował jednego z graczy czerwono-czarnych i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Ernest Maćkowiak, który zmniejszył rozmiary prowadzenia beniaminka. W samej końcówce przed szansą zdobycia czwartej bramki dla gości stanął jeszcze Filip Kruczyński, który jednak w doskonałych okolicznościach za słabo uderzył futbolówkę którą pewnie złapał Nowicki.

W ten właśnie sposób zespół z Grodu Lecha zwyciężył w Pobiedziskach 3:1 i odniósł tym samym ósme z rzędu czwartoligowe zwycięstwo, a w sumie osiemnaste! Na półmetku rundy jesiennejzespół Mieszka Gniezno jest zdecydowanym liderem tabeli grupy północnej z kompletem punktów i ośmioma "oczkami" przewagi nad drugą Tarnovią Tarnowo Podgórne.

A w najbliższych dniach biało-niebieskich czekają dwa mecze. W środę spotkanie pucharowe w Swarzędzu z Unią o godzinie 16.30, a w sobotę kolejny mecz o punkty na stadionie przy ulicy Strumykowej kiedy to o godzinie 16.00 podejmować będziemy Orły Pniewy.

Bramki: Krzysztof Wolkiewicz (49), Marcin Tomaszewski (53), Tomasz Bzdęga (74) - dla Mieszka, Ernest Maćkowiak (82 z karnego) - dla Huraganu

Sędziował: Łukasz Araszkiewicz (Poznań)

Widzów: 250 (100 z Gniezna)

"Mieszko": Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (81 Damian Garstka), Marcin Trojanowski, Dawid Radomski (70 Adam Konieczny), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak (79 Filip Kruczyński)

Żółte kartki: Marcin Trojanowski, Gracjan Goździk, Miłosz Brylewski (Mieszko)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Mieszko Gniezno 8 24 8 0 0 33-7 3 0 0 15-0 5 0 0 18-7
2.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 7 16 5 1 1 17-7 3 1 1 11-4 2 0 0 6-3 1 3 1 0 0 3-1
3.  Warta Międzychód 8 16 5 1 2 21-13 4 0 1 16-4 1 1 1 5-9 1 0 0 0 1 1-3
4.  Unia Swarzędz 8 15 5 0 3 11-14 2 0 0 4-1 3 0 3 7-13
5.  Grom Plewiska 8 13 3 4 1 18-8 1 2 1 6-4 2 2 0 12-4 1 3 1 0 0 3-2
6.  Nielba Wągrowiec 8 13 4 1 3 18-15 2 1 2 9-8 2 0 1 9-7 1 0 0 0 1 2-3
7.  Iskra Szydłowo 8 11 3 2 3 24-20 2 0 2 15-10 1 2 1 9-10 2 4 1 1 0 5-2
8.  Kotwica Kórnik 7 11 3 2 2 11-11 1 1 1 5-6 2 1 1 6-5 2 4 1 1 0 4-3
9.  Orły Pniewy 8 11 3 2 3 14-14 3 2 0 12-5 0 0 3 2-9
10.  Lubuszanin Trzcianka 8 11 3 2 3 14-9 2 1 1 10-2 1 1 2 4-7 2 0 0 0 2 1-5