Husarz Gniezno o minionym roku 2017

2018-01-02

Zmianie kalendarza towarzyszą często elementy refleksji i analizy roku minionego oraz tworzenie założeń i planów na przyszłość. Miniony 2017 rok był pod wieloma względami wyjątkowy dla KS Husarz Gniezno.

Jaki to był rok 2017 dla Husarza Gniezno otóż:
 
- Gnieźnieńscy zapaśnicy wywalczyli podczas zmagań na macie niewiarygodnie rekordową liczbę medali -96. 
 
- Po raz kolejny - po dłużej przerwie - doczekaliśmy się medalu na poziomie krajowym - Szymon Bereźnicki wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów Krajowego Zrzeszenia LZS 
 
-  Czterech zawodników naszego stowarzyszenia zdobyło tytuły Mistrzów Wielkopolski - Ignacy Szarzyński, Eryk Bogucki, Jan Skupin i Patryk Remlein
 
- Powyżej wymienieni zawodnicy uplasowani zostali bardzo wysoko w rankingu Sport Zona (portalu zajmującego się zapasami) na najskuteczniejszego zawodnika w Polsce w wieku 2006 i młodsi - odpowiednio na 8,16,41 i 77 miejscu na ponad 900 zawodników sklasyfikowanych.
 
- Po 18 latach starań pozyskaliśmy w czerwcu pełnowymiarową matę zapaśniczą, na której możemy organizować zawody - głównie dzięki zrozumieniu problemu i wsparciu władz samorządowych.
 
Powyższe sukcesy byłyby niemożliwe bez udziału i wytężonej pracy zawodników, ich rodziców, sztabu szkoleniowego, sympatyków i działaczy społecznych, sponsorów oraz udziału w życiu sportowym naszego klubu przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, a także mediów.
 
Tym wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia  sukcesów w 2017 roku Zarząd Klubu Sportowego Husarz Gniezno pragnie gorąco podziękować i życzyć w nadchodzącym 2018 roku szczęścia i wszelakiej pomyślności, zawodnikom i działaczom wytrwałości, kibicom sportu zapaśniczego jeszcze większych wrażeń, a władzom samorządowy trafnych wyborów i realizacji planów.
 
Dariusz Szarzyński – Husarz Gniezno 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,husarz-gniezno-o-minionym-roku-2017.html