Husarz Gniezno z Mistrzostw Miasta Poznania wrócił z dziesięcioma medalami

2022-02-06

Bardzo dobrze rozpoczął nowy rok 2022 Klub Sportowy Husarz Gniezno podczas Mistrzostw Miasta Poznania w zapasach - memoriał Bogdana Brody, które odbyły się w minioną sobotę 5 lutego.

Do zmagań na matach przystąpiło ponad 120 zawodników z 10 klubów, w tym sportowcy z Holandii i Czech. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 10 zawodników. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, a drużynę gnieźnieńskiego Husarza najlepiej reprezentowali, zdobywając złote medale – Matylda Dziadoszek (36 kg), Dominik Dynaryński (48 kg) i Eryk Bogucki (73 kg).

Bardzo udane występy zaliczyli  również – Alan Bogucki, Witold Błaszczyk i Mateusz Dziadoszek, którzy wywalczyli srebrne medale.

Na trzecim miejscu podium, z brązowymi medalami, stanęli – Gabriela Dynaryńska, Eryk Morawski, Maksymilian Bułka i Adam Wiśniewski

Zapaśnicy z Gniezna zdobyli łącznie 10 medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na 3 pozycji, za Unią Swarzędz i Sobieskim Poznań.

Imprezę w Poznaniu zaszczycił swoją osobą brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach w stylu klasycznym  Tadeusz Michalik, który odznaczał zapaśników podczas ceremonii medalowej.

Udział w powyższej imprezie był możliwy dzięki Projektowi finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dariusz Szarzyński/ foto KS Husarz Gniezno
 





treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,husarz-gniezno-z-mistrzostw-miasta-poznania-wrocil-z-dziesiecioma-medalami.html