Husarz na zawodach Pucharu Polski kadetów

2015-10-28

Ostatnie dwa weekendy minęły zawodnikom Husarza na wyjazdach. Nasi zapaśnicy wzięli udział w dwóch Pucharach Polski kadetów – w stylu klasycznym i wolnym.

Pierwszy z nich odbył się w dniach 9-11.10.2015 w Radomiu. W imprezie rywalizowało około 180 zawodników z 37 klubów z całej Polski oraz dwie drużyny z Litwy.
Gniezno reprezentowało czterech zawodników:
Waldemar Zamiar w kategorii wagowej 85 kg –doznał kontuzji w pierwszej walce i został wycofany z zawodów,
Jakub Adamski i Kacper Woźniak w kategorii 69 kg zajęli odpowiednio 12 i 13 miejsce,
najwyżej, na 9 miejscu, uplasował się Szymon Bereźnicki w kategorii 58 kg.

Tydzień później w dniach 16-18.10.2015 w Białogardzie w stylu wolnym wystartowało dwóch zawodników:
Adamski Jakub w kategorii 69 kg zajął 14 pozycję
Bereźnicki Szymon nie wykorzystał szansy zdobycia medalu i po zaciętym boju o brązowy medal, przegranym minimalnie z reprezentantem Rosji w ostatnich sekundach, uplasował się na 5 miejscu.

W zawodach startowało około 200 zawodników z 38 klubów  z Polski, Rosji i Ukrainy.