Husarz na zawodach w Plewiskach i Wałbrzychu

2017-11-19

W weekend 17-18 listopada zapaśnicy z Gniezna z klubu Husarz startowali w dwóch imprezach.

W sobotę 18 listopada  najmłodsi zawodnicy z pierwszej stolicy rywalizowali na matach w Plewiskach. W zmaganiach wzięło udział około 200 zawodników z 8 klubów, które drużynowo uplasowały się w następującej kolejności  - Ceramik Krotoszyn, Sobieski Poznań, Grunwald Plewiska, Grunwald Poznań, Tęcza Środa Wielkopolska, Husarz Gniezno, Unia Swarzędz, UKS Kiekrz.

Jedenastu reprezentantów Klubu Sportowego Husarz zaprezentowali swoje umiejętności zgodnie z oczekiwaniami sztabu szkoleniowego.

Złote medale wywalczyli - Patryk Remlein (kat. 27 kg), Ignacy Szarzyński (29 kg) i Mateusz Dziadoszek (32kg).

Na drugim miejscu na podium stanęli -Matylda Dziadoszek, Antoni Skupin, Eryk Bogucki, Alan Bogucki.

Brązowe medale zdobyli - Jan Kokot, Mikołaj Budzyński, Jan Skupin, Jakub Budny.

W tym samym terminie w Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów w stylu klasycznym. W zawodach rywalizowali zapaśnicy z 28 klubów.
KS Husarz Gniezno reprezentowało dwóch zawodników - Szymon Bereźnicki (kat. 67 kg) oraz Waldemar Zamiar (kat. 87 kg), którzy zajęli odpowiednio 9 i 10 lokatę.