Husarz przywiózł ze Swarzędza osiem medali!

2017-03-12

W sobotę 11 marca w Swarzędzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w zapasach w stylu klasycznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

W zmaganiach wzięło udział 132 zawodników z 9 klubów. Gnieźnieński klub Husarz Gniezno reprezentowało 10 zapaśników, którzy w rywalizacji drużynowej zajęli IV miejsce (I - Sobieski Poznań, II - Unia Swarzędz, III - Tęcza Środa Wielkopolska).

Zawodnicy Pierwszej Stolicy Polski zdobyli 8 medali. Najlepiej spisał się Ignacy Szarzyński, który wywalczył tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii wagowej 26 kg. Wicemistrzostwo wywalczyli - Patryk Remlein (kat. 24kg), Jan Skupin (kat. 31kg)., Eryk Bogucki (kat. 40kg) i Szymon Bereźnick (kat. 66 kg)i.
Na trzecim miejscu uplasowali się - Mikołaj Budzyński (kat. 31kg), Mateusz Dziadoszek (kat. 31) i Konrad Sobkowiak (34kg). Alan Bogucki otarł się o podium i ostatecznie zdobył 5 lokatę, Michał Gracz był 7.

Młodzi zawodnicy Husarza po raz kolejny udowodnili wysoki poziom swoich umiejętności zarówno taktycznych jak i technicznych. Biorąc pod uwagę występy gnieźnieńskich sportowców w mistrzostwach wielkopolski w stylu wolnym, które odbyły się w lutym, można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że Patryk Remlein, Ignacy Szarzyński, Jan Skupin i Eryk Bogucki to na dzień dzisiejszy najlepsi, wszechstronni zapaśnicy w naszym województwie.