Husarz z Poznania wrócił z czteroma medalami

2021-09-26

W sobotę 25 września w Poznaniu odbyły się kolejne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach, tym razem w stylu klasycznym - najważniejszej imprezie w tej grupie wiekowej.

W imprezie wystąpiło ponad 120 sportowców z 21 klubów. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 5 zawodników, którzy  potwierdzili rewelacyjną formę. Czterech z pięciu zapaśników Husarza wywalczyło udział w finałach, w tym trzy duże (o złoto) i jeden mały (o brązowe  medale).

Srebrne medale wywalczyli – Mateusz Dziadoszek (w kat. wagowej 52 kg), Alan Bogucki, (kat. wagowej do 62 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowej 68 kg).

W kategorii wagowej 44 kg brązowy medal zdobył Dominik Dynaryński.

Piąty z Gnieźnian Adam Wiśniewski uplasował się ostatecznie na 8 pozycji.

Drużynowo Husarz Gniezno sklasyfikowany został na 7 miejscu. Udział zawodników KS Husarz w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.