I edycja Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej Halowej Kapi Max Kuchnie Cup 2013

2013-10-29

Turnieje KAPI Max Kuchenne Cup cieszą się w Trzemesznie coraz większą popularnością. W tych turniejach już nie tylko grają ekipy z samego Trzemeszna ale również z Gniezna jak i z powiatu gnieźnieńskiego i nie tylko. Dlatego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom na tego typu rozgrywki i otwierając się dla młodszych piłkarzy w tym roku na sezon 2013/14 ruszy liga młodzieżowa w piłkę halową.

REGULAMIN Rozgrywek Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej Halowej Kapi Max Kuchnie Cup 2013 w Trzemesznie na sezon 2013/14

I CEL ROZGRYWEK
1. Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej halowej w Trzemesznie, wyłonienie najlepszej drużyny młodzieżowej.

II ORGANIZATOR
1. Młodzieżowa Liga Piłki Nożnej Halowej KaPi max kuchnie CUP 2013 to halowe rozgrywki piłkarskie prowadzone w Trzemesznie z udziałem drużyn  pochodzących z Trzemeszna i okolic.
2. Organizatorem rozgrywek jest KS Trzemeszno wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zwany w dalszej części regulaminu „Organizatorem”.
3. Do kompetencji Organizatora należy: podejmowanie decyzji dotyczących respektowania regulaminu i systemu rozgrywek, weryfikacja zawodników, meczów, kar i rozgrywek, rozpatrywanie odwołań.
4. O przyjęciu drużyn do rozgrywek Młodzieżowej Ligi Halowej Piłki Nożnej Halowej KaPi max kuchnie CUP 2013 decyduje Organizator na podstawie kolejności zgłoszeń.
5. Wszelkie sprawy sporne wynikłe w trakcie trwania rozgrywek oraz po ich zakończeniu rozpatruje Organizator.
6. Drużynom nie przysługuje odwołanie do instancji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jedynym organem odwoławczym jest Organizator.
7. Drużyny ubezpieczają się we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za następstwa nieszczęśliwych wypadków.

III TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW
1. Rozgrywki prowadzone będą w soboty i niedziele zgodnie z ustalonym przez Organizatora terminarzem dostarczonym kierownikom drużyn.
2. Rozgrywki przeprowadzane są w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie
3. Z uwagi na ograniczone możliwości dysponowania halą sportową nie ma możliwości przekładania spotkań na inny termin.
4. Jeżeli jedna z drużyn nie stawi się na boisku gotowa do gry najpóźniej 5 minut  po obowiązującym terminie ustalonym przez organizatora, sędzia odgwizduje koniec spotkania, a zespół zostaje ukarany walkowerem (5:0).

IV SYSTEM ROZGRYWEK
1. Każdy zespół zgłasza do rozgrywek listę zawodników z informacją o osobie odpowiedzialnej za drużynę, którą jest kierownik drużyny.
2. W czasie I edycji MLPNH jeden zawodnik może reprezentować tylko jedną drużynę.
3. Kierownikiem drużyny musi być osoba pełnoletnia. Jedynie Kierownik drużyny jest upoważniony do zgłaszania do rozgrywek poszczególnych zawodników i występowania w imieniu drużyny do Organizatora. W szczególnych przypadkach zastępstwo za kierownika może pełnić jeden z opiekunów drużyny określonych w „Liście zawodników”.
4. Na każde spotkanie drużyna musi się zgłosić z kierownikiem drużyny, lub jednym z trzech opiekunów – rodziców wyszczególnionych na  ,,Liście zawodników” (stanowiącej załącznik nr 1 niniejszego regulaminu). Drużyna bez opiekuna nie zostanie dopuszczona do rozgrywania spotkania w danym dniu.
5. Zawodnicy zobowiązani są posiadać legitymację szkolną. W trakcie rozgrywek zawodnicy będą poddawani weryfikacji, która będzie odbywała się na zasadzie sprawdzenia zgodności tożsamości z legitymacją szkolną. Może to nastąpić przed, w trakcie lub bezpośrednio po każdym meczu. Legitymacje  powinny znajdować się u Kierownika drużyny, a Organizator może weryfikować zawodników w dowolnym momencie trwania rozgrywek, jak również po ich zakończeniu.
6. Do weryfikacji zawodników w czasie meczu upoważniony jest sędzia zawodów wraz z przedstawicielem Organizatora. W przypadku braku lub odmowy okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość - zespół może zostać ukarany walkowerem (5:0).
7. Drużyny składają się maksymalnie z 12 zawodników, zgłoszonych na ,,Liście zawodników”  występujących w jednolitych, ponumerowanych strojach. W przypadku, gdy obie drużyny posiadają stroje tego samego lub podobnego koloru, drużyną zobowiązaną do zmiany koszulek jest drużyna określona w terminarzu jako goście. Zawodnicy mogą grać jedynie w sportowym obuwiu.
8. Organizator zapewnia w razie potrzeby stroje zastępcze (znaczniki piłkarskie).
9. W rozgrywkach udział mogą brać zawodnicy urodzeni w latach 1999-2003 i młodsi.
10. Liga będzie podzielona na 3 kategorie wiekowe:
a. rocznik 1999 i młodsi
b. rocznik 2001 i młodsi
c. rocznik 2003 i młodsi
W sezonie wszystkie drużyny rozegrają w lidze spotkania systemem „każdy z każdym” mecz      i rewanż. Za zwycięstwo przyznaje się 3 punkty, za remis 1, porażka 0.
10. O miejscu drużyny w tabeli decydują kolejno:
a. Bezpośrednie mecze. W przypadku, gdy 3 lub więcej drużyn będzie miało tą samą ilość punktów to układa się wtedy tabelę między tymi drużynami.
b. Większa różnica bramek.
c. Większa liczba zdobytych bramek.
d. Seria rzutów karnych.
11. Za wystawienie do gry zawodnika nieuprawnionego, zawieszonego, odbywającego karę dyskwalifikacji orzeka się walkower. Zawodnika grającego pod obcym nazwiskiem orzeka się walkower, karę odjęcia 5 punktów, a zawodnika i kierownika zawiesza się na okres 6 miesięcy.
12. Możliwe jest dopisanie do „Listy zawodników” łącznie 3 graczy. Zgłoszenie dodatkowych zawodników musi nastąpić najpóźniej do końca pierwszej rundy.
13. Trzeci walkower powoduje automatycznie wykluczenie drużyny z rozgrywek MLPNH . Gdy drużyna zostaje wykluczona przed rozegraniem połowy spotkań wszystkie jej wyniki zostają anulowane. W przypadku rozegrania połowy lub więcej spotkań następnym jej przeciwnikom zostaje przyznane zwycięstwo wynikiem 5:0.
     14. Wpisowe do udziału w Młodzieżowej Lidze Piłki Nożnej Halowej KaPi max kuchnie CUP 2013 wynosi 150,00 zł. Wpisowe należy wpłacić przelewem na konto organizatora: PBS w Janikowie o/ Trzemeszno 24 8185 0006 0300 3235 2000 0001. Termin dokonania wpłaty wpisowego mija 15.11.2013r. Wpłata wpisowego w terminie jest wymogiem wzięcia udziału drużyny w MLPNH KaPi max kuchnie CUP 2013.
15. Drużynie wykluczonej z rozgrywek nie przysługuje zwrot kosztów.
16.  Zapoznanie się z regulaminem zawodnik poświadcza podpisując własnoręcznie „Listę zawodników”.
Zawodnik oprócz podpisania się na „Liście zawodników” jest zobowiązany dostarczyć organizatorowi oświadczenie podpisane przez rodzica lub prawnego opiekuna wyrażających zgodę na udział w rozgrywkach MLPNH KaPi max kuchnie CUP 2013.
17. Zawodnicy muszą mieć potwierdzenie lekarza o zdolności do gry (badanie jest ważne na okres 1 edycji).
18. W każdym spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 12 zawodników każdej drużyny
19. Kierownik na liście zgłoszeniowej ma obowiązek podać swój adres oraz telefon kontaktowy.
20. Kierownicy drużyn są zobowiązani do zgłoszenia się co najmniej 15 minut przed meczem do sędziego stolikowego, w celu wypełnienia i oddania sprawozdania spotkania.

V PRZEPISY
1. W  rozgrywkach  Młodzieżowej  Ligi Piłki  Nożnej Halowej  Organizator przyjmuje  przepisy  gry zatwierdzone  przez  Polski  Związek  Piłki  Nożnej -   Komisję d.s.  Futsalu z zastrzeżeniem, że czas gry wynosi 2 x 15 min, przy czym czas zatrzymywany jest automatycznie w następujących sytuacjach :
a. przerwa na żądanie trenera ( 1 min.),
b. groźna kontuzja i konieczność udzielenia pomocy lekarskiej,
c. na prośbę sędziego zawodów,
d. w ostatniej minucie spotkania obowiązuje tzw. czas efektywny gry.
2. Sformułowanie „Organizator przyjmuje przepisy gry zatwierdzone przez Polski Związek Piłki Nożnej…” odnosi się tylko i wyłącznie do przepisów boiskowych, takich jak stosowanie przepisu 4 sekund, fauli kumulowanych itd. Nie mają zastosowania w rozgrywkach MLPNH przepisy dyscyplinarne i regulaminy Polskiego Związku Piłki Nożnej.
3. Na ławce rezerwowych mogą przebywać wyłącznie osoby będące w stroju sportowym i wpisane do sprawozdania jako zawodnicy. Ponadto, na ławce rezerwowych może przebywać jedna osoba, która jest wpisana na zgłoszeniu drużyny oraz wpisana do sprawozdania jako kierownik drużyny. Powyższa osoba musi spełniać wszelkie wymogi niniejszego Regulaminu poza obowiązkiem posiadania stroju sportowego, zachowywać się odpowiedzialnie oraz podlega on jurysdykcji sędziego tak samo jak zawodnik z pola (żółte i czerwone kartki)
4. Z uwagi na krótszy niż regulaminowy czas trwania meczu, tzw. „przedłużony” rzut karny egzekwuje się po piątym popełnionym przewinieniu.

VI SANKCJE I WYMIARY KAR
1. W rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej Halowej KaPi max kuchnie CUP 2013 obowiązują kary ustalone przez Organizatora i ujęte w Regulaminie Komisji Dyscyplinarno - Sędziowskiej stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.

VII POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Nagrody:
a. Za zdobycie pierwszych trzech miejsc zespoły otrzymają: puchar, dyplomy oraz sprzęt sportowy.
pozostałe drużyny otrzymują, statuetki i dyplomy.
b. Indywidualnie ,,król strzelców” rozgrywek otrzymuje: statuetkę i dyplom.
c. Indywidualnie ,,najlepszy bramkarz” rozgrywek otrzymuje: statuetkę i dyplom.

2. W ramach wpisowego Organizator zapewnia:
a. Halę sportową,
b. Obsadę sędziowską,
c. Nagrody, dyplomy,
d. Zabezpieczenie medyczne,
e. Szatnie z możliwością korzystania z natrysków,
f. Piłki do rozgrywania spotkań,
g. Jednolite znaczniki piłkarskie zastępcze w razie braku odpowiednich strojów.

      3. Zawodnicy i osoby funkcyjne, akceptując regulamin i biorąc udział w rozgrywkach TLPNH udzielają jednocześnie zgodę na bezpłatne wykorzystywanie ich imion i nazwisk oraz zdjęć, dalej zwanych "wizerunkiem" przez firmę Producent Mebli KaPi max kuchnie z siedzibą w Inowrocławiu, ul. Poznańska 235, 88-100 Inowrocław, nr NIP: 556-260-85-83, nr REGON: 340255811. Producent Mebli KaPi  max kuchnie zastrzega, iż udzielona zgoda obejmuje bezterminowo, wykorzystywanie wizerunku w celach promujących TLPNH oraz markę KaPi w zakresie określonym poniżej:
    a)    utrwalenie i zwielokrotnienie fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek, wszelkimi metodami oraz na wszelkich nośnikach w nieograniczonej liczbie egzemplarzy,
    b)    najem i dzierżawa egzemplarzy fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek,
    c)    wprowadzanie fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek do pamięci komputerów i serwerów sieci komputerowych, w tym sieci ogólnie dostępnych (np. Internet) i ich udostępnianie użytkownikom tych sieci oraz przesyłanie zapisów fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek pomiędzy serwerami i użytkownikami sieci wszelkimi środkami przekazu i transmisji,
    d)    rozpowszechnianie fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek poprzez wielokrotne wystawianie, wyświetlanie, odtwarzanie oraz nadawanie i reemitowanie,
    e)    publikowanie zwielokrotnionych fotografii i utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek w całości lub w części, w tym w wydawnictwach książkowych, prasie, w ulotkach, folderach oraz na plakatach, w tym dla celów informacji, promocji lub reklamy (także reklamy zewnętrznej, prasowej i telewizyjnej),
    f)    wprowadzanie do obrotu egzemplarzy fotografii i utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas trwania rozgrywek i za rzeczy pozostawione na terenie obiektu.
5. Kierownik odpowiada za drużynę na terenie całego obiektu OSiR Trzemeszno.
6. Za usterki stwierdzone w szatniach oraz na terenie Hali OSiR Trzemeszno odpowiedzialność ponoszą kierownicy drużyn którzy będą ponosić odpowiedzialność finansową za wyrządzone szkody.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji niniejszego regulaminu.
8. Wszyscy uczestnicy rozgrywek Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej Halowej KaPi max kuchnie CUP 2013 zobowiązani są zapoznać się z niniejszym regulaminem i przestrzegać go podczas rozgrywek.
      9.Wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać Regulaminu Hali OSiR w Trzemesznie.
       

 

 

REGULAMIN DYSCYPLINARNY

I. Komisja dyscyplinarna.
1. Komisja dyscyplinarna wyznacza karę w granicach przewidzianych niniejszym regulaminem, uwzględniając  rodzaj, stopień i okoliczności przewinienia, biorąc pod uwagę cele profilaktyczne i doraźne.
2. Protesty dotyczące zawodów muszą być zgłaszane pisemnie do organizatora zawodów do rozpoczęcie następnej kolejki. Protesty po upływie regulaminowego czasu nie będą rozpatrywane.
3. Komisja dyscyplinarna ściśle realizuje zadania zlecone przez Organizatora. W skład komisji dyscyplinarno - sędziowskiej wchodzą:
Przedstawiciel Organizatora i Sędzia zawodów.

II. Kary zespołowe.
1. Karę walkowera orzeka się w następujących przypadkach:
a. za wstawienie do gry nieuprawnionego zawodnika
b. za wstawienie się do gry w niepełnym składzie ( mniej niż 5 zawodników )
c. za wstawienie się do gry 5 minut po wyznaczonym czasie rozpoczęcia meczu

III. Kary odjęcia punktów.
1. Za wstawienie do gry zawodnika grającego pod obcym nazwiskiem orzeka się karę odjęcia 5 punktów.
2. Za wybitnie niesportową i nieuczciwą postawę drużyny orzeka się karę odjęcia 6 punktów oraz karę walkowera za dane spotkanie.

IV. Kary indywidualne.
1. 3 żółte kartki – odsunięcie od jednego spotkania.
2. 2 żółte kartki w spotkaniu i w konsekwencji czerwona są traktowane jak dwie żółte kartki.
3. Czerwona kartka – decyzję o odsunięciu podejmują sędziowie spotkania wspólnie z koordynatorem ligi, decyzja przekazana będzie najpóźniej 30 minut po zakończeniu spotkania kierownikowi drużyny.

V. Kary szczególne.
1. Kary szczególne  nakłada Komisja Dyscyplinarna. Kary te dotyczą przede wszystkim niesportowego zachowania, brutalnych fauli, a także innych przewinień i sytuacji nie opisanych powyżej.
2. Wymiar kar szczególnych każdorazowo określa Komisja po dokonaniu oceny przebiegu zdarzenia. Komisja przy ustalaniu wymiaru kar bierze pod uwagę profilaktyczny charakter kary, a także dotychczasowe postępowanie osoby podlegającej karze. W przypadkach recydywy Komisja ma prawo podjąć karę bardziej surową niż w pozostałych przypadkach.
3. Karom szczególnym podlegają zarówno zawodnicy jak i kierownicy drużyn.

VI. Inne przepisy.
1. Wystawienie do gry zawodnika nieuprawnionego powoduje zweryfikowanie meczu na walkower 5-0, jednak w przypadku wyniku korzystniejszego aniżeli walkower (wszystkie zwycięstwa wyższe niż 5-0) utrzymuje się wynik z boiska z pozbawieniem zdobytych bramek drużyny ukaranej oraz z utrzymaniem strzelców bramek dla drużyny, której przyznano walkower.
2. Na poczet odbywania kary wliczane są spotkania zweryfikowane na walkower dla drużyny, w której występuje zawieszony zawodnik, jeśli w protokole meczowym nie znalazło się jego nazwisko. Z kolei, jeśli drużyna, w której występuje zawieszony zawodnik nie stawiła się do gry, zawodnikowi nie wlicza się takiego spotkania na poczet odbywania kary.
3. Osobą odpowiedzialną za ewidencję kar indywidualnych w zespole i wystawienie zawodników do gry jest kierownik drużyny.
4. Komisja Dyscyplinarna może podjąć decyzję o karze dla danego zawodnika w sytuacji, gdy popełnił on rażące przewinienie, a nie zostało ono zauważone przez sędziego.
5. W szczególnych przypadkach kary zawieszenia przechodzą na kolejny sezon w przypadku gdy wraz z zakończeniem sezonu kara nie została odbyta.
6. Za usterki stwierdzone w szatniach odpowiedzialność ponoszą kierownicy drużyny.

 


MŁODZIEŻOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ  W TRZEMESZNIE KaPi max kuchnie CUP 2013 KLASYFIKACJA FAIR PLAY

Klasyfikacja ,,Fair Play"
1. Zasady punktacji:
a. Napomnienie (z.k.) - (-3 pkt).
b. Każde kolejne napomnienie tego samego zawodnika wielokrotność (-3 pkt) np.
drugie napomnienie - (-6 pkt)
trzecie napomnienie - (-9 pkt)
wykluczenie (cz. k.) - (-15 pkt).
c. Każde kolejne wykluczenie tego samego zawodnika : wielokrotność (-15 pkt) tak jak wyżej
walkower - (-50 pkt).
d. W przypadku jednakowej ilości ujemnych punktów o wyższym miejscu
w klasyfikacji ,,Fair Play” decyduje wyższa lokata drużyny w końcowej tabeli danego sezonu.
 

Edyta Koperska - OSiR Trzemeszno

źródło: Więcej informacji można również uzyskać na stronie kapi-cup.manifo.com



treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,i-edycja-mlodziezowej-ligi-pilki-noznej-halowej-kapi-max-kuchnie.html