I Letni Bieg Trzech Jezior

2016-09-07

W niedzielę, 4 września, w okolicach Trzemeszna odbył się I Letni Bieg Trzech Jezior.

Bieg główny (15 km) ukończyło 180 zawodników. Trasa biegu wiodła z Kamieńca (start) do Trzemeszna (Bystrzyca CKW Magnolia) i jak sama nazwa mówi wokół 3 jezior: Kamienieckiego, Szydłowskiego i Popielewskiego. Zwycięzcą biegu został mieszkaniec Torunia Nartowski Kamil z wynikiem 0:51:19. Wśród kobiet najlepszą była Ukrainka Kytytsia Olena (1:00:59). Tradycją już stała się kategoria mieszkańcy gminy Trzemeszna w biegach trzemeszeńskiech. Najlepszym biegaczem gminy Trzemeszna został Paweł Świątkowski (V miejsce OPEN) z wynikiem 0:57:52 oraz mieszkanka Grzesik Paulina, ( II miejsce OPEN Kobiet) która osiągnęła wynik 1:05:54.

Ponieważ cała impreza była zorganizowana na cześć uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski, podczas imprezy odbyły się także biegi powiązane z datami historycznymi: bieg na 1050 m, biegi dziecięce - 98 m (rocznica Niepodległości Polski) czy bieg na dystansie 240 m (rocznica Almae Matris Tremesnensis), w których pobiegła ponad setka najmłodszych biegaczy. odbył się także bieg rodzinny - sztafeta 3 x 100 m , która miała być odniesieniem do 3 jezior.

Podczas biegów Stowarzyszenie TERAZ przeprowadziło loterię, z której całkowity zysk zostanie przeznaczony na organizację półkolonii dla dzieci z Gminy Trzemeszno. Udało zebrać się ponad 1600 zł.