I Mistrzostwa Wielkopolski w ping pongu zakończone! Znamy pierwszych historycznych mistrzów ping ponga w Wielkopolsce

2016-04-10

W dniu 9 kwietnia 2016 roku w obiekcie sportowym u Państwa Aleksandra i Marcina Kujawskich ALMAR w Głębokim odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski w Ping Pongu.

Ping Pong jest młodą dyscypliną sportu, która narodziła się na nowo zaledwie pięć lat temu w USA. Tam też, w 2011 roku zostały po raz pierwszy rozegrane Mistrzostwa Świata. Wzięli w nich udział przedstawiciele szesnastu krajów. Stawką był nie tylko tytuł, ale także nagroda 41 tys. dolarów. Mistrzem Świata został Rosjanin Maxim SHMYREV. W tym roku w Londynie Mistrzostwa Świata w Ping Pongu rozegrane zostały po raz piąty.

Organizatorem zawodów a jednocześnie głównym sponsorem było Gospodarstwo Rolne „ALMAR” Aleksandra i Marcina KUJAWSKICH w miejscowości Głębokie w gminie Kiszkowo. Do pięknej i profesjonalnej hali tenisowej zjechali się zawodnicy i zawodniczki nie tylko z Wielkopolski ale i innych regionów (Bydgoszcz, Szczecinek, Wrocław).

„Naszym celem jest popularyzacja tenisa stołowego poprzez specjalną jego odmianę, w której wszyscy zawodnicy używają jednakowych rakietek oklejonych papierem ściernym. Poprzez zniwelowanie różnicy sprzętowej zaciera się przepaść poziomowa między amatorami, a profesjonalnymi zawodnikami. Dzięki temu osoby grające na poziomie rekreacyjnym mogą mieć większą przyjemność w spotkaniach z zawodowcami. Żeby nie było żadnych różnic sprzętowych, każdy zawodnik i każda zawodniczka na naszych zawodach gra rakietkami, które zapewniamy jako organizator…” – mówi Arek ZAWADA Sędzia Główny Mistrzostw oraz jednocześnie uczestnik zawodów.
Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes „ALMAR” Aleksander KUJAWSKI w obecności Prezesa KS „Stella” Gniezno Zdzisława KUJAWY.
Podczas otwarcia zawodów miała miejsce bardzo miła ceremonia. Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Pan Wojciech WALDOWSKI, odznaczył Pana Aleksandra KUJAWSKIEGO za promowanie tenisa stołowego w Wielkopolsce Srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Polskiego Tenisa Stołowego”. List gratulacyjny oraz odznakę w imieniu Prezesa WZTS wręczył Arkadiusz Zawada.

Następnie rozpoczęły się rozgrywki grupowe a następnie pucharowe.  
Po kilkugodzinnej zaciętej rywalizacji w duchu Fair Play poznaliśmy pierwszych Mistrzów Wielkopolski w Ping Pongu.
Historycznym pierwszym Mistrzem Wielkopolski na rok 2016 został Zbigniew LESZCZYŃSKI z Bydgoszczy, aktualny srebrny medalista ostatnich Mistrzostw Polski w ping pongu i jednocześnie w tym roku dziewiąta rakieta pingpongowa Świata z Londynu. Drugie miejsce zajął Mariusz Szyszkowicz  z Gniezna, a trzecie miejsce w tym towarzystwie był Romuald Mroziński z Poznania.

Wręczono także statuetkę dla „Najstarszego Zawodnika” Mistrzostw, którą otrzymał 84-letni Kazimierz Marciniak  z Poznania, a statuetkę dla „Najlepszej Zawodniczki” wręczono Joannie Drygas z Lubonia


Najmłodszym zawodnikiem zaledwie 7-letnim był Patryk KRÓL ze Sławna, który także otrzymał upominek upamiętniający udział w zawodach pingpongowych. Prezes Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka a jednocześnie przyjaciel tenisistów z Głębokiego  Mieczysław Kukliński, ufundował Puchar dla Najlepszego pingpongisty z Powiatu Gnieźnieńskiego, który zdobył Mariusz Szyszkowicz z Gniezna.


Rozegraliśmy ok. 160 pojedynków, każdy był niesamowitym emocjonującym widowiskiem. Była ogromna rywalizacja a każdy pojedynek dostarczał bardzo dużo emocji. Przyjechało wielu znakomitych zawodników znanych ze stołów I, II i III ligowych. Rangi zawodom nadał Zbyszek LESZCZYŃSKI zawodnik grający w Superlidze w klubie ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz aktualny Wicemistrz Polski w ping pongu oraz uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata także w ping pongu gdzie zdobył IX miejsce. Myślę, że w dobry sposób zapromowaliśmy nie tylko tenis stołowy poprzez jego ping pongową odmianę ale i naszą Wielkopolskie oraz ten piękny obiekt Pana Aleksandra i Marcina Kujawskich w Głębokim gdzie na co dzień można potrenować – powiedział Leszek Hyżyk, Dyrektor Mistrzostw.
Nagrody, puchary i medale zwycięzcą wręczył Prezes Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka Mieczysław Kukliński wraz z Prezesem ALMAR  Aleksandrem Kujawskim a wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Mistrzostw Wielkopolski.
Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy BIL-CUP i Pana Szymona Sikory z Poznania za ufundowanie pucharów, statuetek oraz medali. Dziękujemy także redakcji SportGniezno.pl za patronat medialny.


Gratulujemy zwycięzcą i zapraszamy już dziś za rok do Głębokiego na II Mistrzostwa Wielkopolski w Ping Pongu.

Tekst i foto: ALMAR
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,i-mistrzostwa-wielkopolski-w-ping-pongu-zakonczone-znamy-pierwszych-historycznych.html