I Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw

2016-08-08

W tym roku po raz pierwszy organizowaliśmy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw dla zawodników w wieku do 15 lat którzy zamieszkują tereny wiejskie. Udział w turniejach wzięło 8 drużyn: Bianconeli, FC Wydartowo, Jastrzębowo, Niewolno, Pompa Team Trzemżal, Szydłowo-Płaczkowo, Trzemżal, Wymysłowo, w sumie 72 zawodników. Odbyły się dwa turnieje na boiskach wiejskich: 16 lipca w Płaczkowie oraz 6 sierpnia w Niewolnie.

Punkty zdobyte w turniejach zostały zsumowane. W turnieju w Płaczkowie najlepszą drużną okazało się Bianconeli, którzy zdobyli komplet punktów (16 pkt.), II miejsce wywalczyła drużyna FC Wydartowo (11 pkt.) a III Jastrzębowo (10 pkt.). W Niewolnie tabela ułożyła się już inaczej. Niestety do turnieju nie przystąpiły z grupy A drużyna z Jastrzębowa oraz z grupy B drużyna z Szydłowa-Płaczkowa. W grupie A do półfinałów awansowała z miejsca I Bianconeli, z miejsca II Trzemżal. W grupie B z miejsca I wyszła drużyna z Wymysłowa oraz z miejsca II drużyna FC Wydartowo. W półfinałach FC Wydartowo zdołało pokonać Bianconeli wynikiem 1:0, natomiast w meczu Trzemżal-Wymysłowo (0:0) rzuty karne na korzyść Trzemżala  rozstrzygnęły  o awansie do finału. W finale Biancolie pokonało Wymysłowo zdobywając III miejsce, natomiast Trzemżal okazał się skuteczniejszy od drużyny FC Wydartowo i tym samym zdobyli I miejsce w turnieju w Niewolnie.

Ostateczne sumowanie punktów z obu turniejów wyłoniło mistrza I Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej Sołectw, którym została drużyna Bianconeli z 28 pkt. II miejsce FC Wydartowo 22 pkt. III Wymysłowo 19 pkt. Zostali wybrani także Najlepszy Zawodnik którym został Krzesimir Kiełpiński z drużyny Bianconeli, Najlepszy Bramkarz Dawid Duszyński z FC Wydartowa oraz Król Strzelców, którym został Maciej Orlikowski z Trzemżala zdobywając w całym turnieju łącznie 12 bramek.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale ufundowane przez Burmistrza Trzemeszna oraz nagrody czyli worki sportowe do obuwia na zajęcia WF ufundowane przez Radnych Rady Miejskiej Trzemeszna z terenów wiejskich.