III-cio ligowy zespół Sklep Polski MKK Gniezno przegrywa w Poznaniu

2017-03-02

W piątkowy wieczór 24 lutego III-cio ligowy zespół Sklep Polski MKK Gniezno udał się do Stolicy Wielkopolski, gdzie zmierzył się z v-ce liderem rozgrywek – Pyrą Poznań. Niestety po jednostronnym pojedynku podopieczni Łukasza Staszkiewicza musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając 50:79.

Młodzież MKK już na przedmeczowej rozgrzewce nie wyglądała najlepiej. Zbytnie rozluźnienie z pewnością miało wpływ na postawę Gnieźnian w późniejszych poczynaniach na boisku. Już pierwsze akcje pozwoliły zespołowi Pyry ustawić sobie właściwy tryb grania. MKK natomiast nie potrafiło zbudować ani jednej prawidłowej akcji w ataku pozycyjnym, a szarpane, chaotyczne kontrataki kończyły się przeważnie stratami. W 5 min. kwarty Poznań prowadził już 14:7, by 3 min. później powiększyć swoje prowadzenie do 20:9. Niestety pomimo prób pobudzenia zespołu MKK przez trenera, na niewiele się to zdawało. Raziliśmy nieskutecznością z dystansu, a do tego popełnialiśmy mnóstwo prostych błędów przy konstruowaniu ataków. Drugą kwartę gospodarze otwierają runem 9:0, co ostatecznie podcina skrzydła i tak niemrawo grającego tego dnia zespołu MKK. Nie pomagają uwagi z ławki, gramy bez pomysłu, a w szczególności brakuje woli walki. Do przerwy Pyra prowadzi 40:23.

Niestety na niewiele zdaje się też rozmowa w szatni. Znowu to przeciwnicy wychodzą naładowani i głodni zdobywania punktów, a gnieźnianie w żadnym elemencie nie przypominają zespołu z dwóch poprzednich spotkań. Oprócz powtarzających się problemów w ofensywie, przestajemy bronić, co skrzętnie wykorzystują miejscowi. Przegrana trzecia kwarta 12:25, zamyka całkowicie szanse na dobry wynik.  W ostatniej części spotkania obraz gry praktycznie nie ulega zmianie, gospodarze kontrolują wynik i wydarzenia na boisku, odnosząc zasłużone zwycięstwo 79:50.

Pyra Poznań : Sklep Polski MKK Gniezno    79 : 50  (24:12, 16:11, 25:12, 14:15)

Punkty dla MKK: Bilski 17 (1x3pkt), Nocek 8 (1x3pkt), Sobkowiak 7 (1x3pkt), Kotwasiński 6 (1x3pkt), Wietrzyński 4 (1x3pkt), Szkopiński 3 (1x3pkt), Leśniczak 2, Madanowski 2, Banaszak 1, Maroszek 0, Kiełpiński 0, Sztyma 0.

Najwięcej punktów dla Pyra Poznań: Kupczyński 19, Grondys 17.

Do rewanżu dojdzie już w czwartek 2 marca o godz. 19:15 w hali przy ul. Świętokrzyskiej. Zapraszamy do dopingu !!!