III Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci pełen sportowych emocji

2015-11-13

W dniu 11 listopada na hali sportowej GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie z okazji Narodowego Dnia Niepodległości Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” Dziecięca Akademia Piłkarska zorganizowała turniej z udziałem 10 zespołów rocznika 2007.

W imprezie udział wzięły takie drużyny jak: Chemik Bydgoszcz, Wisełka Bydgoszcz, Nielba I i II Wągrowiec, Polonia Środa Wielkopolska, Viking Aleksandrów Kujawski, Mieszko Gniezno i Chrobry-Gniezno I, II, III.

W finałowym meczu pomiędzy drużynami Mieszko Gniezno a Chrobry-Gniezno I po wyniku bezbramkowym doszło do serii rzutów karnych. Gospodarze ulegli i podopieczni Adama Heliasza zespołu Mieszko Gniezno zdobyli tytuł mistrzowski. Zaś zespół prowadzony przez trenerów Przemka Purola i Dawida Śmiałowskieg zdobył tytuł wicemistrza turnieju. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Wisełki Bydgoszcz. Kolejne miejsca w tabeli zajęli: Chemik Bydgoszcz, Nielba Wągrowiec I, Nielba Wągrowiec II, Polonia Środa Wielkopolska, Viking Aleksandrów Kujawski i Chrobry-Gniezno III i II. Prowadzona była także klasyfikacja indywidualna w której „królem strzelców”  został Patryk Kosdeski z Wisełki Bydgoszcz, „najlepszym bramkarzem” Samuel Zieliński – Mieszko Gniezno i „najlepszym zawodnikiem” Igor Purol z Chrobry-Gniezno”. Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej i zespołowej otrzymali puchary, statuetki i okolicznościowe medale. Puchary za zajęcie od I do III miejsca ufundował Prezydent Miasta Gniezna.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy uczestnictwa i upominki rzeczowe. Turniej rozegrany został z podziałem na dwie grupy, systemem „każdy z każdym”. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Tadeusz Tomaszewski Członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nagrody rzeczowe uczestnikom i zwycięzcom wręczyli Prezes Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” – Stanisław Dolaciński, Wiceprezes stowarzyszenia i trener dziecięcej Akademii Piłkarskiej Dariusz Śmiałowski i członek zarządu Krzysztof Wojciechowski. Współorganizatorami turnieju był Urząd Miejski i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaś sponsorami były firmy Piekarnia „Macioszek”, Ulotki Druk, Wimar, Lorenz Bahlsen, Korund, i oczywiście wspaniali rodzice dzieci z rocznika 2007.

Kolejny turniej tym razem dla rocznika 2006 z udziałem zaproszonych gości i w identycznej scenerii odbędzie się w dniu 21 listopada także na hali sportowej GOSiR.