III Spartakiada Szkolna Gminy Czerniejewo

2017-06-15

W poniedziałek, 12 czerwca, na stadionie w Żydowie odbyła się III Gminna Spartakiada Sportowa w lekkiej atletyce. W zawodach wzięli udział reprezentanci Zespołów Szkół Publicznych z Czerniejewa i Żydowa.

Zmagania odbywały się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Odśpiewano hymn państwowy, na maszt wciągnięta została flaga olimpijska i odczytany został apel olimpijski. Otwarcia spartakiady dokonał burmistrz Czerniejewa - Tadeusz Szymanek. Rywalizowano w kilku konkurencjach biegowych na dystansach: 60 m, 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m oraz w: pchnięciu kulą,  rzucie piłką palantową, rzucie piłką lekarską, rzucie oszczepem i skoku w dal z podziałem na uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zmagania zakończyła najbardziej widowiskowa konkurencja - biegi sztafetowe. Rywalizowano w tzw. sztafecie szwedzkiej  kolejno na dystansach 100 m, 200 m, 300 m i 400 m. Ogółem rozdano 32 komplety medali, które po zakończeniu zmagań wręczyli: Grażyna Kulpińska zastępca burmistrza Czerniejewa; Beata Maciejewska, dyrektor ZSP w Żydowie i Henryk Czarnecki, dyrektor ZSP w Czerniejewie.

 

Wyniki poszczególnych konkurencji

 

Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli szkół w Czerniejewie i Żydowie, którzy byli także sędziami zmagań. Do organizacji i przeprowadzenia zawodów włączyli się także uczniowie ZSP w Żydowie.

 

Fotorelacja z zawodów

 

Radosław Kossakowski + foto

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,iii-spartakiada-szkolna-gminy-czerniejewo.html