Imponująca koszulka XVI Biegu Europejskiego

2018-01-24

Za 2 miesiące i 2 tygodnie odbędzie się 16. edycja Biegu Europejskiego. W tym roku motywem przewodnim imprezy jest Francja i to właśnie do symboli tego kraju i jego stolicy nawiązuje koszulka biegu, która oficjalnie została zaprezentowana podczas ostatniego Czwartku Biegowego.

 

Jak poinformował Andrzej Krzyścin, dyrektor XVI Biegu Europejskiego koszulki  firmowane są przez Saucony co gwarantuje ich wysoką jakość. Wykonana są z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Dzięki temu odprowadza wilgoć od ciała dużo szybciej niż konwencjonalna przędza poliestrowa. Oznacza to, że koszulka zapewnia wysoki komfort użytkowania, bardzo dobrą przewiewność, a materiał daje przyjemne uczucie miękkości.
 

 

 

 

Do biegu dotychczas zgłosiło się ponad 800 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy wyznaczyli limit 1500 uczestników, a więc przekroczona została już połowa wolnych miejsc. Zgłosić się do biegu można  tutaj.

 

Bieg Europejski od 2015 roku, każdą kolejną edycję, dedykuje innemu państwu Unii Europejskiej. Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Dani oraz Włoch, a podczas tegorocznej edycji biegacze będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Francji. Właśnie dlatego koszulki uczestników przyozdobiona jest symbolem Paryża - wieżą Eiffla. Organizatorzy uzyskali zgodę na wykorzystywanie jej wizerunku w promocji imprezy, a Ambasada Francji objęła bieg honorowym patronatem. Jednym z partnerów medialnych Biegu Europejskiego jest tradycyjnie nasza redakcja.

 

Radosław Kossakowski

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,imponujaca-koszulka-xvi-biegu-europejskiego.html