Imponujące zwycięstwo Lecha na inaugurację przy pustych trybunach!

2014-07-21

W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy zespół Lecha Poznań podejmował w niedzielę, 20 lipca, drużynę Piasta Gliwice. Spotkanie rozgrywane przy pustych trybunach zakończyło się imponującym zwycięstwem gospodarzy 4:0, a hat trickiem popisał się wracający do zdrowia po kontuzji Vojo Ubiparip.

Lechici chcieli zrehabilitować się za niefortunną porażkę w rozgrywkach Ligi Europy w Tallinie i od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Zaowocowały one w  19. minucie objęciem prowadzenia. Dokładne podanie w pole karne z lewej strony boiska od  Luisa Henriqueza otrzymał Vojo Ubiparip po raz pierwszy wpisując się w tym spotkaniu na listę strzelców. Kwadrans później było już 2:0. Ponownie asystę zaliczył Luis Henriquez tym razem jednak    podając na głowę Dawida Kownackiego, który precyzyjnym strzałem nie dał szans debiutującemu w lidze polskiej Alberto Cifuentesowi. Do przerwy było zatem 2:0, chociaż gliwiczanie jeszcze w końcówce pierwszej połowy starali się zdobyć kontaktowego gola, a na początku drugiej połowy, zepchnęli gospodarzy już wyraźnie do defensywy, a najbliższy zdobycia gola był  w 59. minucie Ruben Jurado, który przedarł się  lewym skrzydłem i mimo asysty Macieja Wilusza zdołał silnie strzelić, ale skuteczną obroną popisał się Jasmin Burić. Trwający przez pierwszy kwadrans drugiej połowy wyraźny napór gości nie przyniósł zmiany rezultatu, a z upływem czasu gospodarze ponownie zaczęli dyktować warunki na boisku. Kiedy na placu gry pojawili się doświadczeni Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen Lech jakby złapał drugi oddech. Niezłą zmianę dał też debiutant Darko Jevtić, który w 80. minucie popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego. Dzieła zniszczenia Piasta dopełnił jednak Vojo Ubiparip. W 84. minucie Serb z łatwością ograł dwóch obrońców Piasta i silnym strzałem z około 10 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę bramki gości.  Już w doliczonym czasie gry napastnik Lecha skompletował natomiast hat tricka. Najpierw po jego strzale głową piłka  trafiła w słupek. Do dobitki składał się już też Dawid Kownacki, ale Serb ubiegł go i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 4:0.

Spotkanie rozgrywane było bez udziału publiczności. Na trybunach zasiedli tylko dziennikarze i młodzi zawodnicy Kolejorza. Około półtysięczna grupa kibiców przybyła natomiast w pobliże stadionu, gdzie ustawiony został telebim, aby wspólnie obejrzeć mecz i dopingować drużynę. Doping ten był słyszany przez zawodników, choć tak naprawdę  brak widzów na trybunach to pozbawienie piłkarskiego widowiska bardzo istotnego - zwłaszcza na INEA Stadionie, elementu.

Po meczu powiedzieli: (materiał pojawi sie niebawem)

Angel Perez Garcia (trener Piasta Gliwice)