Inauguracja nowego sezonu w wykonaniu Vitcovii Witkowo na remis

2020-08-03

W sobotę 1 sierpnia zespół Vitcovii Witkowo, na swoim trenie zainaugurował pierwszym spotkaniem mistrzowskim nowy sezon 2020/2021 w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze grupie 3.

Tego dnia podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, podejmowali na własnym boisku zespół GKS Sompolno. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami ligowymi. Oba gola zostały zdobyte przez drużyny z Witkowa i Sompolna, dopiero w drugiej części meczu gdyż pierwsze połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Jako pierwsi prowadzenie w sobotnim meczu objęli piłkarze z Witkowa. W 55 minucie zespół miejscowej Vitcovii na prowadzenie 1:0 wyprowadził Oskar Pietrzak. Dziewięć minut później w meczu mieliśmy już remis 1:1 za sprawą zdobytego gola przez gości. Autorem bramki wyrównujące w zespole z Sompolna okazał się Mateusz Czajka. I mimo że do końca spotkania oba zespoły miały jeszcze kilka okazji strzeleckich do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Wynik meczu jednak nie uległ już zmianie.

A już w 2 kolejce ligowej zespół z Witkowa rozegra pierwszy swój mecz wyjazdowy w nowym sezonie. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, w sobotę 8 sierpnia o godzinie 15.00 podejmowani będą przez ekipę miejscowej drużyny GKS.

Skład Victovii Witkowo: Paweł Beser, Dawid Białas, Adrian Miara, Wojciech Durski, Michał Marszałek, Tomasz Winkel (55' Filip Janiszewski), Hubert Mielcarek, Daniel Nowaczyk, Mateusz Pietrowski (70' Michał Wiśniewski), Oskar Pietrzak (55' Bartłomiej Melewski), Oskar Wegnerski (62' Adrian Krupka).