Inauguracja rundy wiosennej nie dla Działynia! Orkan przegrywa u siebie z 13-ką Poznań

2014-03-31

Od porażki przed własną publicznością rozpoczęli rundę rewanżową sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1 piłkarze Orkanu Działyń. W niedzielę 30 marca podopieczni spółki trenerskiej Sławomir Gorzelniak – Włodzimierz Krygier, podejmowali na własnym trenie zespół Poznańska 13 Poznań. Spotkanie zakończyło się porażka działynian w stosunku 2:3.

W meczu dwóch najsłabszych drużyn ligowej tabeli A klasy - Orkan Działyń przed tym spotkaniem zajmował ostatnie miejsce a jego rywal przedostatnią pozycję, do przerwy odnotowano remis 2:2. Pierwsi na prowadzenie 1:0 w pierwszych 45 minutach wyszli piłkarze Orkanu. W 25 minucie na jednobramkowe prowadzenie gospodarzy wyprowadził Adam Olejniczak, pokonując bramkarza gości z Poznania w sytuacji sam na sam z nim. Działynianie z prowadzenia cieszyli się zaledwie trzynaście minut. W 38 minucie goście doprowadzili do stanu 1:1, bramkarza Orkanu – Krzysztofa Rossę uderzeniem piłki głową pokonała z 11 metra zawodnik z Poznania. Nie upłynęło pięć kolejnych minut a goście prowadzili już 2:1, po błędzie golkipera z Działynia. Tuż przed zejściem do szatni padał wyrównująca bramka dla zespołu z Działynia. W polu karnym gości faulowany był Michał Konieczka a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił w zespole z Działynia – Alan Hoffmann. Pierwsza połowa w tym układzie zakończyła się remisem 2:2.

Po zmianie stron w meczu została zdobyta jedna bramka, którą na swoim koncie zapisała drużyna z Poznania. W 65 minucie goście zdobyli trzecią bramkę obejmując tym samym prowadzenie w meczu 3:2, którego jak się okazało nie oddali do końca spotkania. Działynianie po starcie bramki wprawdzie starali się do doprowadzenia do remisu jednakże ich starania nie przełożyły się na zdobytego gola gdyż marnowali stu procentowe sytuacje strzeleckie jedną za drugą. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Poznańska 13 Poznań w stosunku 3:2.

W następnym meczu Orkan Działyń w niedzielę 6 kwietnia zagra na wyjeździe  z wiceliderem tabeli czyli drużyną Wiarą Lecha Poznań. Początek tego spotkania w Poznaniu zaplanowano na godzinę 15:30.

Skład Orkanu: Krzysztof Rossa, Mikołaj Janiak, Szymon Jaszczak (75’ Daniel Banaszak), Szymon Wojcieszak, Artur Janas , Szymon Musioł, Jakub Zaremba, Mateusz Łuczak (70’ Hubert Janas ), Adam Olejniczak, Alan Hoffmann,  Michał Konieczka (70’ Patryk Mendyk),  Łukasz Winkel, Dawid Mądry, Bartosz Basiński