Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Łubowa na piątkę!

2019-03-31

W niedzielę 31 marca zespół Formaton Piast Łubowo, po okresie przygotowawczym zainaugurował pierwszym swoim spotkaniem rundę rewanżową w poznańskiej klasie A grupie 1.

Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego tego dnia na własnym trenie oraz przed swoją publicznością podejmowali zespół Orkan Manieczki-KS Gminy Brodnica w Manieczkach. Na boisku w drużynie z Łubowa pojawiło się dwóch debiutantów. W pierwszym składzie wyszedł Karol Karasiewicz, z kolei Patryk Giżycki dostał szansę po wejściu z ławki rezerwowych.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu były koszmarem dla przyjezdnych. Zawodnicy Formaton Piast Łubowo od początku dominowali na boisku pakując piłkę do bramki aż czterokrotnie w zaledwie 14 minut. Kibice gospodarzy mogli świętować bramkę swojego zespołu już w pierwszej minucie meczu, kiedy to Damian Grzesiak dośrodkował piłkę w pole karne, a piłkę w siatce głową umieścił Maciej Adamski. Już w 3 minucie meczu ponownie cieszyć się mogli reprezentanci Łubowa, gdy Oskar Włodarczyk finezyjnie dograł do Adamskiego, a ten silnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie na 2:0. W 12 minucie było już 3:0! W polu karnym faulowany był Karasiewicz i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Damian Grzesiak, lecz jego zamiary przeczytał golkiper gości, który był jednak bezradny przy dobitce Grzesiaka. W 14 minucie spotkania kolejną asystę zaliczył Włodarczyk dogrywając prostopadłą piłkę do Mikołaja Kidawy, a ten nie mylił się będąc oko w oko z bramkarzem. Pozostałych minutach pierwszej połowy piłkarze Łubowa kontrolowali grę.

W drugiej połowie na 5:0 podwyższył Damian Grzesiak. Całą akcję dalekim wykopem rozpoczął Wojciech Kalmus, piłkę przyjął zawodnik Łubowa i dograł do Włodarczyka, który nie myśląc za wiele dośrodkował w szesnastkę do czekającego już tam bez krycia Grzesiaka. Nie mając obrońców przy sobie skrzydłowy przymierzył główką przy słupku pozostawiając golkipera bez szans. Korzystając z dobrego wyniku trener Kościański począwszy od 65 minuty zaczął systematycznie dokonywać zmian w pełni wykorzystując przysługujący ich limit.

Skład Formaton Piasta Łubowo: Wojciech Kalmus- Łukasz Reszelewski Patryk Cegielski, Przemysław Wolniewicz, Adrian Wachońń - Karol Szwajcowski, Karol Karasiewiczcz - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Maciej Adamski - Oskar Włodarczyk

Z ławki weszli: Mazur Yura, Rafał Mucha, Adrian Łucjan, Patryk Giżyckii, Arek Wiśniewski oraz Mariusz Jabkiewicz