Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Mieszka Gniezna na remis!

2020-03-07

W pierwszej kolejce rundy wiosennej piłkarzom gnieźnieńskiego Mieszka przyszło zmierzyć się na własnym trenie w sobotę 7 marca w ramach rozgrywek III ligi grupy 2 z ekipą Polonii Środa Wielkopolska.Goście przyjechali do Gniezna w mocno osłabionym przez kontuzje składzie, ale nie oznaczało to, że poddadzą się bez walki. I tak tez było gdyż mecz po zaciętym jego przebiegu zakończył się remisem 1:1

Sobotni mecz inaugurujący rundę wiosenna sezonu 2019/2020. od środka zaczęli gospodarze, ale to przyjezdni już w pierwszej akcji za sprawą Jędrzeja Kujawy wyszli w 2 minucie na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej bocznej części boiska Kujawa z 6 metra uderzając piłkę głową pokonał golkipera Mieszka – Sławomir Janickiego. Kolejne minuty to walka w środku pola obu drużyn z lekką przewagą polonistów. Oba zespoły próbowały kreować akcje bramkowe, jednak bez większego efektu. Sytuacja uległa zmianie w 21 minucie, kiedy kapitalnym strzałem i bramką bezpośrednio z egzekwowanego rzutu wolnego z ostrego kąta z prawej części boiska z około 20 metra popisał się Filip Fiborek celnym uderzeniem lokując piłkę w bramce swojego rywala w przeciwległym narożniku jego bramki, W tym momencie mieliśmy remis 1:1. Gnieźnianie mogli wyjść na prowadzenie w 37 minucie, jednak strzał Radosława Mikołajczaka zatrzymał się na poprzeczce. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło, więc piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie piłkarze obu drużyn dostosowali się do panującej tego dnia aury i nie rozpieszczali kibiców. Zarówno Mieszko, jak Polonia potrafili zaatakować bramkę rywale, jednak żadna z ekip nie potrafiła postawić przysłowiowej „kropki nad i”. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1, co nie satysfakcjonuje żadnej drużyny.

Warto zaznaczyć, że w sobotnim meczu w zespole Mieszka zagrało sześcioro młodzieżowców. Najmłodszy był Hubert Walerjańczyk, urodzony 24.09.2002.

Kolejny mecz zespół trzecioligowego Mieszka Gniezno, rozegra 15 marca, kiedy to o godzinie 11.00 podejmowany będzie w meczu wyjazdowym przez zespół rezerw Pogoni Szczecin.

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Jakub Jandy, Mateusz Roszak, Jakub Hoffmann (Oliwer Osmański), Bartosz Kalupa, Hubert Kantorowski, Miłosz Brylewski, Radosław Jasiński, Filip Fiborek (Hubert Walerjańczyk), Krzysztof Biegański, Radosław Mikołajczak.

18. Bałtyk Gdynia                               18        10      12-37

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z meczu Mieszka Gniezno vs Polonia Środa Wielkopolska – TUTAJ