Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu orlików drugiego zespołu Mieszko Gniezno na piątkę

2015-03-29

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej poznańskiej ligi Orlika E2 gr. 2 rozegrali zawodnicy KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2005) na boisku rywala w piątek 26 marca pokonali rówieśników z Piasta Kobylnica 9:2.

Młodzi gnieźnianie w pierwszej połowie zdobyli aż sześć bramek. Zawodnicy Mieszka  już w pierwszej minucie mogli objąć prowadzenie  lecz w ostatniej chwili bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej. To jednak młodzi zawodnicy Piasta zdobyli bramkę. Wtedy do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków ruszyli zawodnicy Mieszka. W kilka minut doprowadzili do wyrównania. Kolejne minuty pokazały że zespół Mieszka tworzy zgrany kolektyw i po kilku składnych akcjach zdobył następne bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Gnieźnian 6:2.Druga połowa był również pod dyktando zawodników Mieszka, którzy szybko wypracowali ogromną przewaga i do końca meczu dominowali  na boisku.
W tej połowie zawodnicy Mieszka zdobyli jeszcze trzy bramki, a od wyższej porażki zawodników Piasta uratował ich bramkarz, który kilkukrotnie zagrodził drogę piłce do bramki.

Piast Kobylnica  - KS Mieszko II Gniezno   2-9 (2-6)