Inauguracyjna porażka Stelli Niechan Gniezno

2021-10-04

W sobotę 2 października zawodniczki Stelli Niechan Gniezno rozegrały pierwszy w nowym sezonie 2021/2022 we własnej hali mecz I ligi kobiet.

Spotkanie z aktualnym liderem tabeli UKS CHROBRY Międzyzdroje, bo blisko trzy i półgodzinnej rywalizacji, zakończyło się przegraną 3:7.  Pierwsza runda gier singlowych rozpoczęła się znakomicie dla Stelli Niechan. Emilia Kijok 3:2 pokonała Paulinę Knyszewską, natomiast Zuzanna Lewandowska, mimo prowadzenia 2:0 w setach i dwóch piłkach meczowych na 3:0, wygrała po  emocjonującym spotkaniu z Ewą Kołodziej także w stosunku 3:2. Niestety swoje mecze przegrały Agnieszka Lipska i Katarzyna Osińska. W tym momencie na tablicy wyników widniał wynik 2:2, a zaraz później nasze zawodniczki przegrywały 2:4 po porażkach w grach deblowych. Para Lipska – Lewandowska uległa 0:3 duetowi Łebek – Kołodziej, natomiast Kijok – Osińska w pięciu setach zostały pokonane przez duet Knyszewska – Kiedrowska.W drugiej rundzie gier pojedynczych Lewandowska i Lipska zostały pokonane przez Kiedrowską i Kołodziej po 3:0, natomiast na pierwszym stole, po emocjonujących pięciosetowych pojedynkach Katarzyna Osińska uległa Paulinie Knyszewskiej 2:3, a Emilia Kijok w tym samym stosunku setów pokonała Alicję Łebek. Ostatecznie zawodniczki Stelli Niechan Gniezno przegrały z zespołem z Międzyzdrojów 3:7.  Po bardzo dobrej grze, komplet punktów dla Stelli Niechan zdobyła kapitan Emilia Kijok. Jeden punkt zdobyła juniorka Zuzanna Lewandowska.

Za dwa tygodnie Stellistki udadzą się do Luzina na mecz z ubiegłorocznym ekstraligowcemGOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino.

Eugeniusz Krygier + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,inauguracyjna-porazka-stelli-niechan-gniezno.html