Inauguracyjne zwycięstwo MKS MOS Gniezno!

2013-10-05

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno, w kolejnym spotkaniu mistrzowskim w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej.

W sobotę 5 października podopieczni Przemysława Urbanika udali się do Międzychodu, gdzie w ramach dziesiątej kolejki ligowej nowego sezonu byli podejmowani przez trzecią ekipę rozgrywek miejscową Wartę. Gnieźnianie po bardzo dobrym meczu w ich wykonaniu wywieźli z Międzychodu komplet trzech punktów pokonując swojego rywala w stosunku 3:0 prowadząc do przerwy 1:0.

Gnieźnianie, na prowadzenie w Międzychodzie z miejscową Wartą zajmująca przed tym spotkaniem wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli wyszkli dopiero w 37 minucie, chociaż wcześniej bramkarza gospodarzy Konrada Galusa mogli pokonać Daniel Szymański oraz Andrzej Stefański. Bramkę dającą prowadzenie w meczu 1:0 dla Mieszka-Carbon Gniezno, zdobył napastnik biało-niebieskich Daniel Szymański pokonując golkipera gospodarzy strzałem z 11 metra, po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne Warty Międzychód po akcji przeprowadzonej  prawą stroną boiska przez Huberta Nowaka. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy i podopieczni Przemysława Urbaniaka schodzili do szatni prowadząc jedną bramką z gospodarzami sobotniej potyczki piłkarskiej.
Po zmianie stron, gospodarze ruszyli do zdecydowanego ataku na bramkę Mieszka-Carbon Gniezno, starając się odrobić straconą bramkę z pierwszej części spotkania. Taka strategia gry Warty Międzychód za skutkowała odkryciem się zespołu, co skrzętnie wykorzystali gnieźnianie wyprowadzając po każdej akcji gospodarzy szybkie kontry od własnej bramki. Konsekwentna gra biało-niebieskich zaprocentowała w drugiej części meczu zdobyciem dwóch kolejnych goli. W 75 minucie na 2:0 prowadzenie Mieszka-Carbon Gniezno, podwyższył Hubert Nowak pokonując bramkarza gospodarzy Konrada Galusa w sytuacji sam na sam po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne Warty Międzychód przez Andrzeja Stefańskiego. Wynik końcowy meczu 3:0 dla zespołu Mieszka-Carbon Gniezno, ustalił natomiast w 87 minucie Daniel Szymański pokonując golkipera Warty Międzychód z 7 metra po zespołowej akcji całej drużyny, która w tym spotkaniu zagrała bardzo dobry mecz i podaniu piłki od Alana Polusa. Tym zwycięstwem Mieszko-Czarbon Gniezno, zrewanżowało się Warcie Międzychód za przegrane spotkanie z rundy rewanżowej z sezonu 2012/2013, kiedy to biało-niebiescy ulegli gospodarzowi meczu w takim samym stosunku bramkowym.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka-Carbon Gniezno, w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej będzie lider tabeli Tarnovia Tarnowo Podgórne. Do tego spotkania dojdzie w Gnieźnie, w sobotę 12 października o godzinie 16.00. Nim jednak Mieszko-Carbon Gniezno, rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w środę 9 października zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka czeka spotkanie w ramach V rundy Pucharu Polski szczebla okręgowego. W Pobiedziskach biało-niebiescy o godzinie 16.00 podejmowani będą przez miejscową drużynę Huraganu.

Skaład Mieszka-Carbon: Patry Szafran, Szymon Menz, Krzysztof Jackowiak, Łukasz Mokrzycki, Mateusz Kaczor, Albert Kowalski, Mikołaj Zawadka, Marcin Nowak, Dawid Ciążyński, Hubert Nowak, Andrzej Stefański, Daniel Szymański, Robert Pepliński Maciej Świdziński, Dariusz Urbaniak, Patryk Kryszak, Alan Polus.

Źródło -mieszko-gnieznio.pl/ opracowanie Roman Strugalski/foto archiwum SportGniezno.pl